'Benim gibi garibanın çocuğu ölsün; niye milletvekilinin çocuğu ölmüyor!'

Asker babası isyan etti

'Benim gibi garibanın çocuğu ölsün; niye milletvekilinin çocuğu ölmüyor!'

Bingöl'deki çatışmada yaşamını yitiren Astsubay Muhammet Gürlek'in ölüm haberi Osmaniye Kadirli ilçesindeki ailesine iletildi. Gürlek'in yakınları karşılarında askerleri görünce sinir krizi geçirdi.

Cumhuriyet'teki habere göre, 10 günlük asker babası olduğunu belirten bir mahalle sakini ise şu sözlerle isyan etti: "Versin zengin parayı yatsın evde, benim gibi garibanın çocuğu ölsün. Niye bir milletvekilinin çocuğu ölmüyor. Niye bir fabrika sahibinin çocuğu ölmüyor."

YOKSUL BİR AİLENİN ÇOCUĞU
Henüz 21 yaşında olan ve çatışmada hayatını kaybeden Gürlek’in üç çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olduğu ve ailesinin de yoksul olduğu öğrenildi. Baba Hacı Gürlek’in 5 koyun ve birkaç dönüm tarla ile geçimlerini sağladığı kaydedildi.

Bingöl-Erzurum karayolu üzerinde bulunan Hacılar Köyü mevkisinde PKK tarafından yapılan saldırı sonucu 3 asker hayatını kaybetmiş, 6 asker ise yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2015, 12:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
HOZAN KÜRDİ
HOZAN KÜRDİ - 3 yıl Önce

bu acılı babanın sözlerine katılmamak elde değil Allah ona sabır versin oğlunada rahmet etsin. aynı şey hdp içinde geçerli değilmi? s.s önderin ,kürkçünün a.türkün,kışanağın demirtaşın kandilde çocuğu varmı?

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

mecburi askerlik kaldirilsin

Aristo
Aristo - 3 yıl Önce

Ozan kurdiUyuma ....Selahattin'in kardeşi rojavada Mantıken sen burda mal sınıfına giriyon