"Belediyeye işçi alımında AKP’ye üye olma şartı getirildi" iddiası

Nusaybin Belediyesi’nde kayyum atanmasının ardından belediyeden 148 işçi çıkartılırken yeni alınan işçilere AKP'ye olma ve etkinliklerine katılma zorunluluğu getirildiği iddia edildi

"Belediyeye işçi alımında AKP’ye üye olma şartı getirildi" iddiası

Mardin’in Nusaybin ilçesinde belediyeye 11 Eylül 2016 tarihinde kayyum atanmasının ardından işçi kıyımı yaşandı. Belediyede bugüne kadar 148 kişi işten atıldı.

Belediyede yaşananları aktaran ve ismini vermek istemeyen bir işçi, işçilerin 77, 50, 6 ve 15’er kişilik gruplar halinde çıkartıldığını aktardı.

Her işten çıkartma işlemi öncesinde Nusaybin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nden gelen ekipler tarafından birimin işçi listesinin alındığını yapılan araştırmada kendisi ya da ailesi içerisinde HDP, DBP üyesi olan hakkında soruşturma açılan kişilerin işten çıkartıldığını dile getirdi. Yine AK Parti İlçe Başkanı Latif Özen’in de işten çıkartılacaklar listesine müdahale ettiği iddialar arasında. 

ÜYELİK ŞARTI

Öte yandan belediyeye ve İŞKUR’a yapılan tüm iş başvurularında AK Parti’ye üye olma şartı getirildiği de işe başvuranlar tarafından aktarıldı. İşe başlayan tüm belediye işçilerinin AK Parti’ye üye olduktan sonra başladığını aktaran başvurucu, bu kişilere ilçede yapılacak AK Parti etkinliklerine de katılım zorunluluğu getirildiğini söyledi. 

KAYNAK: DİHABER 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2017, 09:36

YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 4 yıl Önce

butun kurumlarda böyle.iş arıyordum önce git akp ye uye ol dediler.bende gidip üye oldum ve işe girdim

Çiğdem
Çiğdem - 3 yıl Önce

Bende akp uye olmak istiyorum ve ise girmek istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

Taner tamer
Taner tamer - 2 yıl Önce

İşegirmek istiyorum

SIRADAKİ HABER