Bedelli askerliğe ilişkin celp ve sevk tarihleri açıklandı

Bedelli askerler, celp bilgilerini https://www.turkiye.gov.tr'den öğrenebilecekler

Bedelli askerliğe ilişkin celp ve sevk tarihleri açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bedelli askerlik celp ve sevk tarihleri http://www.turkiye.gov.tr adresinde açıklanmıştır. Detaylı bilgiye ulaşmak için http://www.asal.msb.gov.tr adresini tıklayınız" denildi.

AYLIKSIZ VEYA ÜCRETSİZ İZİNLİ OLACAKLAR

Bedelli askerlik hakkından yararlananlar, temel askerlik eğitimi süresince çalıştıkları iş yeri, kurum ve kuruluşlar tarafından aylıksız veya ücretsiz izinli olacak. 

Tahsil edilen tutarlar, Hazine ve Maliye Bakanlığı merkez muhasebe birimi hesabına yatırılacak. Bu tutarları Savunma Sanayii Destekleme Fonu'na aktarmak üzere, Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesine ödenek eklemeye Cumhurbaşkanı yetkili olacak. 

Bu düzenlemeden yararlanan yükümlüler hakkında saklı, yoklama kaçağı ve bakayadan dolayı idari ve adli soruşturma ve kovuşturma yapılmayacak, başlatılanlar sona erdirilecek. Bu suçlara ilişkin kesinleşmiş idari para cezaları tahsil edilmeyecek.

37 CELPTE TAMAMLANACAK  

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, son açıklamasında şunları söylemişti:

"Şu ana kadar bize müracaat eden toplam 634 bin 415 gencimiz işlemlerini tamamladı. Gençlerimizin bedelli askerlik kapsamındaki eğitim çalışmaları 24 Kasım 2018 ile 7 Şubat 2020 arasında toplam 37 celpte icra edilecek." 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 12:43

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER