BDP milletvekili ağır yaralandı!

BDP'li vekil trafik kazasında ağır şekilde yaralandı...

BDP milletvekili ağır yaralandı!

BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, Gaziantep-Şanlıurfa Otoyolu’nda geçirdiği trafik kazasında ağır şekilde yaralandı.

Adana’daki Nevruz kutlamalarına katılan Milletvekili Binici, akşam saatlerinde danışmanı Mahmut Binici’nin kullandığı 63 HT 386 plakalı otomobil ile Şanlıurfa’ya dönmek üzere yola çıktı. Otomobil, Gaziantep – Şanlıurfa Otoyolu’nun 30’uncu kilometresinde sürücünün aşırı hız ve dikkatsizlik nedeniyle direksiyon hakimiyetini kaybederek bariyerlere çarpmasıyla kaza yaptı.

Meydana gelen kazada, Binici ve danışmanı yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Burada tomografileri çekilen yaralılardan Mahmut Binici ayakta tedavi edilirken, beyninde çarpmaya bağlı olarak travma oluştuğu anlaşılan Milletvekili İbrahim Binici ise ameliyata alındı. Doktorlar ameliyatın başarılı geçtiğini belirtti.

BDP Urfa Milletvekili İbrahim Binici ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı. Sol gözündeki şiş ve baş ağrısı nedeniyle tomografisi çekilen ve ardından beynine doğru kan akışının tespiti üzerine ameliyata alınan Binici'nin beyninin sağ tarafında biriken kanın alındığı operasyonun başarılı geçtiği kaydedildi. Doktorları Binici'yi 48 saat boyunca yoğun bakımda tutacaklarını ve durumunu gözleyeceklerini belirtti.

AJANSLAR

YORUM EKLE