Bayramda havalar nasıl olacak?

Hava durumunu öğrenmeden yola çıkmayın…

Bayramda havalar nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bayramda kuzey kesimler, özellikle Karadeniz kıyıları sağanak yağışlı, diğer bölgeler de az bulutlu ve açık geçecek.

 

Tahminlere göre, yarın (17 Ağustos), yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimiyle Ardahan çevreleri kısa süreli hafif sağanak yağışlı diğer yerler az bulutlu ve açık olacak.

 

Arife günü ile bayramın 1. günü, yurdun kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz Bölgesi'nin kıyı kesimiyle Kocaeli, Sakarya ve Ardahan çevreleri kısa süreli hafif sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

 

Bayramın ikinci günü yurdun kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusuyla Sinop çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık olacak.

 

Bayramın son günü yurdun kuzeydoğu kesimleri parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı kesimi kısa süreli hafif sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.

 

Yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek hava sıcaklığının, Ankara'da 29-31, İstanbul'da 28-31, İzmir'de 32-34, Adana ve Antalya'da 34-38, Samsun'da 25-27, Erzurum'da 27-30, Diyarbakır'da 38-41 derece arasında olması bekleniyor.

 

BAYRAM BOYUNCA AYRINTILAR

İstanbul'da yarın geceden itibaren bayram boyunca hava bulutlu ve aralıklı yağmurlu olacak, sıcaklık bayramda 20 dereceye iniyor.

 

Ankara'da da bayram boyunca yağmur var ve hava soğuyacak.

 

İzmir ise bayramda kuvvetli rüzgardan dolayı soğuk olacak

 

Marmara Bölgesi'nde poyraz kuvvetli eseceğinden, sıcaklık 17-18 derece hissedilecek.

 

İç Anadolu'da sıcaklık 18-20 dereceye kadar inecek.

 

Ege'nin sahil ilçelerinde yağmur beklenmiyor ancak Çeşme’den Bodrum’a kadar rüzgar çok kuvvetli esecek, Rusya üzerinden inecek bu soğuk rüzgar, sıcaklığı 19-20 derece hissettirecek.

 

Antalya'da ise bayramın 1. günü yağmur bekleniyor ve hava serinleyecek.

 

Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu bayram boyunca sağanak yağmurlu.

 

Yağmurun en kuvvetli Karadeniz Bölgesi'nde yağması beklendiğinden sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olunmalı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2012, 13:20

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER