Bayrakçı için 7 yıl hapis istemi

Ali Sarıçiçek hakkında iddianame hazırlandı…

Bayrakçı için 7 yıl hapis istemi

Taksim’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında önce tutuklanan, sonra da serbest bırakılan bayrak satıcı hakkında 7 yıla kadar hapis cezası istendi.      

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gezi Parkı olaylarına ilişkin, aralarında bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek'in de bulunduğu 20 şüpheli hakkında iddianame hazırladı.

Sarıçiçek hakkında 7 yıla kadar hapis cezası istenen iddianamede, 19 şüpheli hakkında ise "görevi yaptırmamak için direnme", "2911 sayılı kanuna muhalefet", "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" ve "ulaşım aracının hareket etmesini engellemek" suçlarından hapis cezası isteniyor.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Nazmi Okumuş tarafından hazırlanan 7 sayfalık iddianamede, şüpheli bayrak satıcısı Ali Sarıçiçek ile İtalyan uyruklu fotoğrafçı Mattia Cacciatori hakkında "görevi yaptırmamak için direnme" ve "2911 sayılı kanuna muhalefet" suçlarından 1 yıl 2 aydan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.

İddianamede, diğer 18 şüphelinin ise "görevi yaptırmamak için direnme", "2911 sayılı kanuna muhalefet", "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" ve "ulaşım aracının hareket etmesini engellemek" suçlarından hapisle cezalandırılması istendi.

Soruşturma kapsamında, 41 kişi hakkında da takipsizlik kararı verildi.

5 çocuğu olan bayrak satıcısı önce tutuklanmış, yapılan itirazın ardından serbest bırakılmıştı. (NTV)

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2013, 16:44
YORUM EKLE