Baydemir Obama'ya ciğer ısmarlayacak

Osman Baydemir de ciğerciye davet etti…

Baydemir Obama'ya ciğer ısmarlayacak

ABD Başkanı Barack Obama adına Beyaz Saray antetli kağıda imzasını da taklit ederek, Diyarbakır Büyükşehir belediye Başkanı Osman Baydemir'e e-mail gönderen dolandırıcılar, kendisinden 'başkanlık kampanyası' için para istedi.

 

Osman Baydemir’e dolandırıcıların gönderdiği ’Sayın Baydemir’ başlıklı e-mail’de şöyle denildi:

 

"Sizin de bildiğiniz gibi bu yıl gerçekleşecek başkanlık seçimlerimiz var. Başkanlık kampanyası finansman sağlama süresince dost ve müttefiklerimizin desteğini ve katkısını görmek isteriz. Bu konu ile ilgili olarak Beyaz Saray kıdemli yardımcısı sayın David Plouffe ve yardımcı danışmanı sayın Taner Kulug sizinle bugün iletişime geçmiş olacaklardır. Bu konu ile ilgili olarak bugün Taner Kulug’un ....... bankası .... şube kodlu ... .. .. hesap numarasına sizin finansal katkılarınızı beklemekteyiz. Tüm bu süreç kesinlikle hassas ve gizli tutulmalıdır. Size başarılar diler ve sizin hükümetinizle ve tüm Kürt insanlarla daha iyi bir gelecek kurmak için birlikte çalışmayı bekliyoruz. Barack Obama."

 

"CİĞERCİDE SİZİ AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYARIM"

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin resmi mail adresine gelen e-mail’in dolandırıcılardan geldiğini anlayan Başkan Osman Baydemir ise, e-mail’in geldiği adrese yanıt yazdı. Baydemir, ’Sayın başkan’ diyerek yazdığı e-mail’de, şöyle dedi:

 

"Öncelikle seçim kampanyanızda size başarılar diliyorum. Üzülerek ifade etmeliyim ki, kampanyanız için maddi destek sunamayacağız. Zira ne şahsım ne de Belediyemiz petrol ya da doğalgaz kaynağına sahiptir. Dilerseniz seçimden önce yada sonra sizi Diyarbakır’da ciğercide ağırlamaktan onur duyarım. Size ciğercide zengin menüde ciğer, kaşhe, dalak ısmarlamayı taahüt ediyorum. Ciğerci salaş olsa da üniversite öğrenciliğimden beri müşterisi olduğum bir yerdir. Hatta bazen veresiye ciğer yediğim de olmuştur ve her zaman taze ürünler sunmaktadırlar. En derin ciğerden saygılarımla. Avukat Osman Baydemir Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı." (radikal)

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2012, 01:54

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER