Başbakan 10 bin lira tazminat kazandı

Başbakan, “konuşmalarda kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu” iddiasıyla açtığı davada bir parti liderinden tazminat kazandı.

Başbakan 10 bin lira tazminat kazandı

Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davaların karar duruşmalarına, Erdoğan'ın avukatı Muammer Cemaloğlu ile Kılıçdaroğlu'nun avukatı İlsu Çatak katıldı.
 
Tazminat davalarının ilkinde avukat Cemaloğlu, daha önceki beyanlarını tekrarlayarak, davanın kabulüne karar verilmesini talep etti. Avukat Çatak ise davanın reddini istedi.

Yargıç Mustafa Çakmak, davayı kısmen kabul ederek, Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a yasal faiziyle birlikte 10 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi.
Davanın dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun, 8 Ağustos 2010 tarihinde, Erzincan'da düzenlenen açık hava toplantısında “Erdoğan'ın şahsiyet haklarına saldırı kastıyla fevkalade ağır hakaretlerde bulunduğu” ileri sürülmüştü.

Dilekçede, Kılıçdaroğlu'nun, “Ben Erzincanlıların Kemaliyim, ben halkın Kemaliyim. Ama Allah'a çok şükür kimse bize kalpazan Kemal diyemez, ihaleye fesat karıştıran Kemal demiyor. Biz alnımız ak, yüreğimiz temiz halkın karşısına çıkıyoruz. Recep Bey gibi değiliz biz” şeklinde sözler sarf ettiği aktarılmıştı.
Dava dilekçesinde, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, yasal faiziyle birlikte 20 bin TL manevi tazminat talep edilmişti.

HÜRRİYET

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Torun
Ahmet Torun - 10 yıl Önce

Bravo Başbakan'a... En marifetli olduğu konu kendini eleştirenleri azarlamak, polise dövdürmek, tutuklatmak, mahkemelerde süründürmek...

SIRADAKİ HABER