Barbaros Şansal: Cezaevinde pek çok saldırıya maruz kaldım ama beni yıldıramazlar

CHP'li Sertel, Şansal'ın mesajını paylaştı

Barbaros Şansal: Cezaevinde pek çok saldırıya maruz kaldım ama beni yıldıramazlar

Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan şarkıcı Atilla Taş ve modacı Barbaros Şansal, CHP milletvekili Atila Sertel aracılığıyla mesaj gönderdi. Modacı Barbaros Şansal cezaevinde uğradığı kötü muameleye dikkat çekip, “Şunu bilsinler ki beni yıldıramazlar, sindiremezler” dedi.

Sertel cezaevi görüşmelerini Cumhuriyet gazetesine yazdı.

Sertel’in Şansal ve Taş ile yaptığı görüşmeden getirdiği mesajlar şöyle:

Barbaros Şansal: Beni yıldıramazlar. Cürüm kötüdür; adaletsizlik daha da kötüdür. Rahmetli Özdemir Sabancı’nın katil zanlısı ile yan yana hücrelerdeyiz. Ben Sevda Sabancı’nın terzisiyim ve Sabancı’nın katili ile yan yana hücredeyim. Buraya ilk geldiğimde sözlü olarak saldırılara uğradım. Pek çok kötü sözü yan yana koyup söylediler. Ancak şunu bilsinler ki beni yıldıramazlar, sindiremezler.

Sertel, Şansal’ın CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’a ise şunları yazdığını aktardı: “Ben özgürüm, siz tutuklu. Ben sözlüyüm, siz umutlu. Hâlâ evet mi? O margarin kutusuydu!”

İstanbul 43. Asliye Ceza Mahkemesi, sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle 3 Ocak'tan bu yana tutuklu bulunan ünlü modacı Barbaros Şansal hakkında hazırlanan iddianameyi reddetti. Mahkeme karar gerekçe olarak iddianamede "kesin ve inandırıcı delil olmamasını" gösterdi.

İddianamesi kabul edilen Atilla Taş ise şunları söyledi:

"Onları rahatsız eden attığım tweetlerdi. İftiranamelerle dolu iddianamelerle uğraşıyoruz. Kimi ‘kandırıldık’ dedi kurtuldu, kimi kaçtı, kimi suçunu itiraf etti kurtuldu. Bense tweet’lerden suçluyum. Bu da geçer."

YORUM EKLE