Bank Asya'nın kurucu ortağı iddia edilen 'FETÖ firarisi' yakalandı

Kamil Yavuz M. başkası adına düzenlenmiş kimlikle gözaltına alındı

Bank Asya'nın kurucu ortağı iddia edilen  'FETÖ firarisi' yakalandı

Fetullah Gülen Grubuna yönelik operasyonda, Bank Asya'nın kurucu ortaklarından olan firari zanlı Kamil Yavuz M, sahte kimlikle yakalandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Çankaya ilçesinde düzenlenen operasyonda "FETÖ firarisi" olduğu iddia edilen Kamil Yavuz M, üzerinde başkası adına düzenlenmiş kimlikle gözaltına alındı.

BYLOCK KULLANICISI OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Ekiplerin çalışmaları sonucu Kamil Yavuz M'nin, örgütün "Türkiye mütevelli heyeti"ndeki himmet ağının önemli isimlerinden ve Bank Asya'nın kurucu ortaklarından olduğu, hakkında FETÖ yöneticisi olduğuna dair çok sayıda beyan bulunduğu ve ByLock kullanıcısı olduğu iddia edildi.

KILIK DEĞİŞTİRDİĞİ VE SIK SIK ADRES DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIĞI BELİRLENDİ

İzmir'de etkin pişmanlıktan faydalanan bir şüphelinin ifadesinde, Kamil Yavuz M. hakkında "FETÖ'nün himmet paralarını legal hale getiren kişidir" şeklinde beyanda bulunduğu ve Kamil Yavuz M. hakkında İstanbul Ağır Ceza Mahkemesince verilmiş arama kaydı olduğu açıklandı.

Öte yandan, halen örgütün finansal yapılanması içinde yönetici pozisyonunda çalışmaya devam ettiği iddia edilen zanlının, bugüne kadar yakalanmamak için kılık değiştirdiği ve sık sık adres değişikliği yaptığı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2020, 18:12

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER