Bakan Soylu'dan dün şiddet gören kadınlara: İlla polise hücum edecekler

Bakan Soylu, Taksim'de polisin saldırısına uğrayan kadınları hedef gösterdi

Bakan Soylu'dan dün şiddet gören kadınlara: İlla polise hücum edecekler

Ankara'da, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' nedeniyle 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Programı' düzenlendi. Hakimevi'ndeki programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile çok sayıda davetli katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Bakan Soylu, dün Türkiye'nin birçok ilinde eylem düzenlendiğini belirterek, şunları söyledi: 

TAKSİM’DE EYLEM YAPAN KADINLARI HEDEF GÖSTERDİ 

Programın açılış konuşmasını yapan Bakan Soylu, dün Türkiye'nin birçok ilinde eylem düzenlendiğini belirterek, şunları söyledi: Maalesef çok uzun zamandan beri bu güzel ülkemizde kadın istismarı ve çocuk istismarı konusunda bir hevesliler grubu var. Dün yüzlerce etkinlik yapıldı. Bütün gün bu etkinlikleri takip ettik; çünkü hazırlanmak istenen tezgahı çok güzel bir şekilde önceden öngördük. Kadına şiddete karşı eylem gününde kanuna aykırı eylem yapıp, güya kadına şiddet olduğunu hem Türkiye'ye hem bütün dünyaya göstermek isteyen her zaman bir istismarcılar grubu hep mevcut.

Her zamanda aynı tipleri görüyoruz. Aynı tipler telefon açıyorlar. Aynı tipler 'Yürüyüş yapmak istiyoruz, engelleniyor' derler. Dün, Türkiye'nin her tarafında insanlar rahat rahat kanunun kendine belirlediği alanlar çerçevesinde bunu yaptılar. AK Parti teşkilatı 81 vilayette yürüyüşler düzenledi. Ankara'da, İstanbul'da başka siyasi partilerden binlerce kadın Türkiye'nin her tarafında bu yürüyüşleri yaptılar. Yasak olduğunu söylememize rağmen ve başka bir yer göstermemize rağmen dün İstanbul'da Taksim Tünel'de HDP'den PKK sempatizanlarına kadar birtakım bileşenler kendilerini oraya getirdiler. Biz de 'Buyurun açıklamanızı yapın' dedik; ancak illa polise hücum edecekler, 'Biz buradan yürüyeceğiz' diyecekler, kamuoyuna da 'Kadına şiddet gününde kadına şiddet gösterdiler' diyecekler.
 
‘HDP’NİN KADINA YÖNELİK ŞİDDETİ GÜNDEME GETİRDİĞİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ?’
 
Yaklaşık 2 yıldır İçişleri Bakanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatan Soylu, "Kadına şiddet, kadına taciz konusunda bir tek HDP'li milletvekilinin bu konuyu gündeme getirdiğini gördünüz mü? Göremezsiniz; çünkü patronları kızarlar. Bu konuyu tüm açıklığıyla bunların suratına da vurmak gerekir. 'Kadını özgürleştireceğiz' adı altında kadını bir tecavüz metası olarak Kandil'de kullananların yüzlerine bunları vurmak lazım. Ne bizim milletimize ne geleneğimize ne örfümüze ne adetimize bunların hiçbiri uymamaktadır. Bunlarla açık açık mücadele etmemiz gerekir. Kadın ve kadın üzerinden bütün bunları yapmaya çalışan bir anlayış söz konusu” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 15:32

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER