Bakan Bozdağ'dan Sinan Oğan hakkında suç duyurusu

Bakan Bozdağ, MHP’li muhaliflerden Sinan Oğan hakkında suç duyusunda bulunacak

Bakan Bozdağ'dan Sinan Oğan hakkında suç duyurusu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, MHP'den ihraç edilen Sinan Oğan'ın sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamalar nedeniyle savcılığa suç duyurusunda bulunacağı belirtiliyor.

Sinan Oğan'ın hafta sonu Yozgat'ta katıldığı toplantıyla ilgili paylaştığı tweetlerde, Bakan Bozdağ'ı konvoyuna yapılan saldırılarda sorumlu tutmuştu.

'KARANLIK PLAN BOZDAĞ'IN ONAYIYLA GERÇEKLEŞTİ'

Oğan, tweetlerde şunları kaydetmişti: "Önce kürsü devrildi, sonra araca saldırı, şimdi de silahlı saldırı. Saldırıyı Bekir Bozdağ, Vali, Emniyet Müdürü ve Sadir Durmaz ortak planladı. Bu karanlık plan Hollandalı Bekir'in onayı ve maalesef ki taşeronluğa soyunanların desteği ile hayata geçirilmek isteniyor."

BOZDAĞ: İDDİALAR İFTİRA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacağı belirtilen Adalet Bakanı Bozdağ'ın, Oğan'ın iddiaları için 'iftira' dedi.

YOZGAT VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Yozgat'ta yaşanan olaylar ile ilgili olarak Yozgat Valiliği tarafından yapılan açıklamada da Sinan Oğan'ın toplantı yapacağı salonun dışında iki grup arasında arbede yaşandığı belirtilirken, "Olay esnasında ne resmi görevliler nede gösteri yapanlarca asla silah kullanılmamıştır. Oğan'ın sosyal medyadan yaptığı suçlamalar asla gerçeği yansıtmamaktadır. Bu suçlamaları iftira olarak görüyor ve tamamıyla reddediyoruz" denilmişti.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2017, 11:59

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER