Bahçeli kapatılmasını istedi, Yargıtay HDP hakkında inceleme başlattı

Bahçeli'nin her gün kapatılmasını istediği HDP hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, inceleme başlattı

Bahçeli kapatılmasını istedi, Yargıtay HDP hakkında inceleme başlattı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin her gün kapatılmasını istediği HDP hakkında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, inceleme başlattı.

Yargıtay Başsavcılığı Siyasi Partiler Bürosu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazarak Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da arasında bulunduğu 108 sanıklı Kobani iddianamesinin ekleriyle birlikte kendilerine gönderilmesini istedi.

FEZLEKELERİN ÖRNEĞİNİ DE İSTEDİ

Kobani soruşturması kapsamında HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın da aralarında olduğu HDP'li 9 milletvekili hakkında fezleke düzenlenmişti. Başsavcılık bu fezlekelerin örneğini de istedi. Başsavcılık kaynakları tüm siyasi partilerin faaliyetlerinin takip edildiğini vurgulayarak, söz konusu belgelerin rutin inceleme kapsamında talep edildiğini bildirdi.

Siyasi partilerin faaliyetlerini izlemekle görevli Başsavcılıkça yapılacak inceleme sonucu, HDP’nin "örgüt eylemlerinin odağı" olduğu tespit edilirse, HDP hakkında kapatma davası açılması gündeme gelebilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
karşı strateji
karşı strateji - 2 ay Önce

bu parti kapatma işi blöf değil gerçek ise hdp milletvekilleri şimdi istifa edebilir ülkeyi ara seçime götürebilir ara seçim karşı taraf için mi avantajlı olduğu için kapatmaya çalışıyorlar öyle olsa bile kapanmadan seçime gitmek hdp için için daha avantajlı değil mi.ara seçimin mantığını tam hala çözemedik boş kalan milletvekilleri dolmuyormu nasıl olsa.

SIRADAKİ HABER