Bahadır'ı 'Benim esnafım alperendir' zihniyeti öldürdü

Grammeşin mezun olduğu Ankara Üniversitesi'nde anıldı

Bahadır'ı 'Benim esnafım alperendir' zihniyeti öldürdü

İstanbul’da bir grubun bıçaklı saldırısı sonucu öldürülen Bahadır Grammeşin mezun olduğu Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde anıldı. Anmada Bahadır’ı öldürenlerin “Benim esnafım Alperendir” diyenler olduğu söylendi.

Evrensel'de yer alan habere göre ÖDP ve Birleşik Haziran Hareketi Üyesi Bahadır Grammeşin için mezunu olduğu Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi önünde anma etkinliği düzenlendi.

Çok sayıda kişinin katıldığı anma töreninde, Grammeşin hakkında duygularını paylaşanlar, “‘Bizim medeniyetimizde bizim millet ve medeniyet ruhumuzda esnaf sanatkar gerektiğinde askerdir, Alperendir. Gerektiğinde cephede vatanını savunan şehittir, gazidir, kahramandır. Gerektiğinde asayişi tesis eden polistir. Benim esnafım Alperendir , ne yapacağını bilir’ diyen zihniyet Bahadır’ı öldürmüştür. O yeni Özgecanlar yaşanmasın diye tacizcilere karşı çıktı. Bahadır işçilerin de yanındaydı ve ölmeseydi Soma’da katledilen madencilerin ailelerinin yanında olacaktı” dedi.

Bahadır için türkülerin söylediği anmada, ailesine gönderilmek üzere bir anı defteri oluşturuldu ve Bahadır’ın sevenleri buraya duygularını yazdı.  

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2015, 09:13

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER