Bahadır Grammeşin davası ertelendi

Kadıköy’de öldürülen Bahadır Grammeşin'in davası 28 Temmuz'a ertelendi

Bahadır Grammeşin davası ertelendi

İstanbul Kadıköy’de 9 Mayıs 2015 tarihinde kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken bir çetenin saldırısı sonucu hayatını kaybeden Özgürlük ve Dayanışma Partisi ve Haziran Hareketi üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin cinayetine ilişkin davanın dördüncü duruşması bugün Kartal Anadolu Adliyesi’nde yapıldı.

BirGün'ün haberine göre duruşmada sanık avukatlarının talebi üzerine kriminal incelemeye gönderilen video kayıtlarının henüz incelemesinin tamamlanmadığı belirtildi.

Grammeşin'in avukatı Ayhan Erdoğan, "Davanın uzamaması için yazıya cevap gelmemesi halinde ulusal kriminal büroya yazı yazılmalıdır. Ayrıca tutuklama kararı çıkan Cemal Diri hala firaridir. Bu da sanıkların kaçma ihtimalini ortaya koyuyor. Bilirkişi raporu gelene kadar tutuklu sanıkların tahliye talebinin reddini talep ediyoruz." açıklamasında bulundu.

Tutuklu sanıkların tutukluluklarının devamına, sanık avukatlarının taleplerinin reddine, bilirkişi raporunun beklenmesine bir sonraki duruşmanın 28 Temmuz saat 10.30'da görülmesine karar verildi.

11 sanığın yargılandığı davada, 4 kişi olaydan sonra tutuklanmış, 1 kişinin ise 3. duruşmada tutuklanmasına karar verilmişti. Tutuklanmasına karar verilen Cemal Diri adındaki sanık firar etti.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 13:46

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER