Bağlar Belediyesi’nde aile boyu istifa

31 Mart yerel seçimlerinde Bağlar Belediyesi'ni yüzde 71 oy oranıyla kazanan HDP eşbaşkanına mazbatası verilmemiş, mazbata AKP'li Hüseyin Beyoğlu’na verilmişti

Bağlar Belediyesi’nde aile boyu istifa

YSK tarafından Bağlar Belediyesi’ne atanan Hüseyin Beyoğlu’nun Belediye Başkan Yardımcılığı’na getirilen kardeşi Haşim Mertoğlu ve Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu’nun akrabaları olan 4 kişi istifa etti.
 
31 Mart yerel seçimlerinde Diyarbakır’ın merkez Bağlar Belediyesi'ni yüzde 71 oy oranıyla kazanan Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) eşbaşkan adayı Zeyyat Ceylan’a Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından "KHK’li olduğu” gerekçesiyle mazbatası verilmeyerek, mazbata yüzde 25 oy alan AKP'li Hüseyin Beyoğlu’na verilmişti. 
 
Beyoğlu, göreve geldikten sonra kardeşi Haşim Mertoğlu’nu Belediye Başkan Yardımcılığı’na getirmiş, eşi Dürdane Beyoğlu’nun yeğeni Sıddık Aycıl, baldızı Deniz Gürdeğir’i Özel Kalem Müdürlüğü’nde işe almıştı.
 
AİLE BOYU İSTİFA
 
Bağlar Belediyesi, güne istifa haberleriyle başladı. Belediye Başkan Yardımcısı Haşim Mertoğlu ile Dürdane Beyoğlu’nun yeğeni Sıddık Aycıl, baldızı Deniz Gürdeğir, eşinin yakınları olan ve isimleri öğrenilemeyen iki kişinin daha istifa ettiği öğrenildi. Belediye kaynaklarından edinilen bilgilere göre, söz konusu kişilerin istifaya zorlandığı ileri sürüldü. 

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 23:00

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalan dünya
Yalan dünya - 1 yıl Önce

Kızarmıyor çünkü yüz yok. İstifa düzmece. Haşim, Sıddık, deniz ve daha birçok akraba tam tekmil çaalışmaya deva edihor

@

ÖMER
ÖMER - 1 yıl Önce

Kayum atadılar bizleri haksız saçma sapan gerekçelerle ekmeğimiz den etiler alın terimizi çaldılar Şimdi De SüLalelerinin İsten iStfa etiğini SoyLyrLar Allah mazLumLarn hakkın ı bırakmaz iki cihan da da elimiz yakanızda hakkmz ı helal etmiyoruz

amed
amed - 1 yıl Önce

hak edilmeyen belediye başkanlığı kul hakkıdır haramdır.

SIRADAKİ HABER