Babaları için yürüyen Alparslan Kuytul'un iki küçük kızına dava açıldı

Çocuklar "suça sürüklenen çocuk" olarak tanımlandı

Babaları için yürüyen Alparslan Kuytul'un iki küçük kızına dava açıldı

Adana’da, tutuklanan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Genel Başkanı Alparslan Kuytul’un serbest bırakılması için yapılan yürüyüşe katılan iki kızı hakkında da dava açıldı. Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul, Twitter hesabından dava bilgilerini paylaştı.

Semra Kuytul, 2003 ve 2004 doğumlu olan kızlarının "suça sürüklenen çocuk" olarak tanımlandığını belirterek, tepkisini şöyle gösterdi:

“Bu kadarına da artık pes diyorum! Boyunlarında özgürlük figürlü atkılarla benim yanımda yürüyen çocuklarıma da dava açıldı. Bununla topluma ‘Haksızlığa uğrayan baban da olsa, haklı mücadele veren annen de olsa yanında olmayacaksın’ algısı vermek isteyenleri şiddetle kınıyorum. Evrakta yazdığı gibi ben çocuklarımı herhangi bir suça (!) sürüklemedim aksine onlara onurlu duruş, hakka sahip çıkış örneği gösterdim, cesareti öğrettim. Bu süreçte her zaman yanımda olan, yaşlarına bakmadan bana destek ve moral veren çocuklarımla gurur duyuyorum. Neyseki böylesi çarpık algılara kapalı bir aileyiz, hatta arkadaşlarımız olarak bu konuda algılarımız kapalı çok şükür. Biz haklıyız ve hakkın daima yanındayız. Ama toplumu böylesi şahsiyetsiz hale getirmeye maşa olan kurumlara da yazıklar olsun diyorum."

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 12:18

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER