Babacan cephesinde parti hazırlıkları hızlandı: Abdullah Gül devreye girdi

Babacan’ın kuruluş sürecinde yaşanan ertelemeler nedeniyle sinirli olduğu öne sürülürken, Abdullah Gül’ün ise ikna edilemeyen bazı isimler için devreye girdiği iddia edildi

Babacan cephesinde parti hazırlıkları hızlandı: Abdullah Gül devreye girdi

AKP’den istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve ekibinin yeni partiyi defalarca ertelemesi, kamuoyunda eleştirilere neden olmuştu.

Söz konusu eleştirilerin Babacan cephesini kızdırdığı kaydedildi.

Yeni partinin Mart ayında kamuoyuna ilan edilmesi beklenirken, Babacan’ın yaşanan ertelemelerin kamuoyunda olumsuz bir algı oluşturması nedeniyle sinirli olduğu ve kurmaylarına ‘acele edin’ talimatı verdiği iddia edildi.

Yeniçağ gazetesinin haberine göre, Ali Babacan’ın kurucular kurulu üyeleri arasında yer alması beklenen bir isim ise yaptığı açıklamada, “Partimiz kurulduğunda önemli bir iş yapmış olacağız. Kadromuz güçlü. Ancak bazı nedenlerden dolayı ilan tarihimizi ertelemek zorunda kaldık. Kısa bir süre sonra resmen partimizin kurulduğunu ilan edeceğiz. Hazırlıklarımız tamamlanmak üzere” diye konuştu.

“BABACAN SİNİRLİ”

Ali Babacan’ın partinin kuruluşunun ertelenmesi nedeniyle sinirli olduğunu belirten Babacan’a yakın isim, “Ali Bey parti kuruluşunda üst üste çıkan aksaklar nedeniyle sinirli. Bizlere elimizi çabuk tutmamız konusunda kesin talimat verdi. Bu doğrultuda çalışmalarımızı hızlandırdık. Umuyorum ki en kısa zamanda çalışmalarımızı noktalayarak, Türk siyasi hayatına önemli bir partiyi kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.

ABDULLAH GÜL DEVREDE

Öte yandan, Babacan’ın ikna etme konusunda sorun yaşadığı bazı isimler için devreye, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün girdiği ve Gül’ün bu isimlerle telefon görüşmeleri gerçekleştirdiği öğrenildi. Gül’ün konuştuğu isimlere, ‘Babacan’ın partisinin başarılı olacağına inanıyorum, bu nedenle partide yer almanız sizin açınızdan kazanç olacaktır’ dediği kaydedildi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2020, 17:29

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER