Ayşe Öğretmen tahliye edildi

6 aylık bebeği Deran ile birlikte Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ne konulan öğretmen Ayşe Çelik tahliye edildi

Ayşe Öğretmen tahliye edildi

“Çocuklar ölmesin” dediği için 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılıp, 6 aylık bebeği Deran ile birlikte Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ne konulan öğretmen Ayşe Çelik tahliye edildi. 

Sokağa çıkma yasakları döneminde telefonla bağlandığı bir televizyon programında “Çocuklar ölmesin” dediği için hakkında “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla açılan davada 1 yıl 3 ay hapis cezası verilen ve 6 aylık bebeği Deran ile birlikte Diyarbakır E Tipi Cezaevi’ne konulan öğretmen Ayşe Çelik, tahliye edildi. 
 
Çelik’in avukatı Mahsuni Karaman, Diyarbakır İnfaz Hakimliği'ne başvuruda bulunarak müvekkilinin cezasının “denetimli serbestlik” tedbiri ile infaz edilmesini talep etmişti. İnfaz Hakimliği, Karaman’ın talebini değerlendirerek Çelik’in tahliye edilmesine karar verdi. 

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 15:03

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mulla colak
Mulla colak - 2 yıl Önce

Insan ca kardes ce yasamaliyiz ki dunya cennet olsun bir birimizi yersek kuculuruz kuculursek kolay lokma oluruz birakalim sagi solu aleviyi sunniyi kurdu turku bu cennet ulkem hepimize yeter taban da birlik siyasetciler cebini dolduruyor taban olarak birlik hem de şimdi tam zamani

SIRADAKİ HABER