AYM'ye yeni üye

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Selahaddin Menteş, Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildi

AYM'ye yeni üye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakan Yardımcısı Selahaddin Menteş’i Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyeliği’ne atadı. Karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Selahaddin Menteş, Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeliğine seçildi. 

Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre; Menteş’in AYM Üyeliğine seçilmesine dair Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı, Müsteşar Yardımcılığı, OHAL Komisyonu başkanlığı ve Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı gibi kritik görevlerde bulunan Menteş, özelikle Diyarbakır’da görev yaptığı dönemde verdiği özgürlükçü kararla gündeme gelmişti.

Cumhurbaşkanı kararı, Anayasa'nın 146 ve 147. maddeleri ile 6216 sayılı Anayasa Mahkemesi´nin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun´un 6, 7 ve 10´uncu maddeleri gereğince Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce Danıştay Üyesi Kadir Özkaya, eski Sayıştay Başkanı Recai Akyel, Prof. Dr. Yusuf Şevki Hakyemez ve Adalet Bakan Yardımcısı Yıldız Seferinoğlu’nu Anayasa Mahkemesi’ne üye olarak atamıştı. Menteş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AYM’ye atadığı 5. üye oldu.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER