Avukatlar Tahir Elçi için yürüyecek

Elçi katledilişinin yıldönümünde anılacak

Avukatlar Tahir Elçi için yürüyecek

Avukatlar, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki tarihi Dört Ayaklı Minare önünde 28 Kasım 2015’te basın açıklaması yaptığı sırada açılan ateş sonucu yaşamını yitiren Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin katillerinin yargı önüne çıkartılması talebiyle yarın bir yürüyüş yapacak.

Yarın saat 10.00’da Diyarbakır Adliyesi önünde bir araya gelecek avukatlar, burada cüppelerini giyerek Sur’da bulunan Dört Ayaklı Minare’ye kadar yürüyecek.

Dört Ayaklı Minare önünde saat 10.53’te anma töreni düzenlenecek. Aynı gün saat 14.00’de Elçi’nin Yeniköy Mezarlığı’ndaki kabri ziyaret edilecek. Saat 15.30’da ise Baro evinde, ‘Tahir Elçi İnsan Hakları Fotoğraf Sergisi’ ve ‘Tahir Elçi O An’ belgeselinin gösterimi yapılacak.

Anma programı haftası kapsamında 29 Kasım’da Avukat Tahir Elçi Hatıra Ormanı’nda fidan dikme etkinliği düzenlenecek. Yönetmenliğini Özcan Alper’in yaptığı “Yıkıntılar Arasında” film gösterimi yapılacak. Aynı gün saat 17.00’de Baro evinde “Avukatlar Tahir Elçi’yi Anlatıyor” adlı söyleşi gerçekleştirilecek.

Evrensel’de yer alan habere göre 30 Kasım Cuma günü ise saat 14.30 Baro evinde moderatörlüğünü Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın’ın yaptığı, Sanatçı Mehmet Atlı, Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi Eş Başkanı Şerefhan Aydın ve Avukat Nuran Özdoğan’ın konuşmacı olarak katılacağı panel düzenlenecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 08:02

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER