Avukat Aytaç Ünsal'ın tedavi gördüğü eve polis baskını

Ölüm orucu eyleminin 217. gününde tahliye olan avukat Aytaç Ünsal'ın İstanbul Küçükarmutlu'da tedavi gördüğü ev polis tarafından basıldı

Avukat Aytaç Ünsal'ın tedavi gördüğü eve polis baskını

 Avukat Aytaç Ünsal'ın İstanbul Küçükarmutlu Mahallesi'nde tedavi gördüğü ev, özel harekat polisleri tarafından sabaha karşı kapısı kırılarak basıldı. 

Gazete Duvar'a konuşan Aytaç Ünsal, mahalledeki cemevine düzenlenen baskında da 5 kişinin gözaltına alındığını belirterek şöyle dedi: “Küçükarmutlu Mahallesi'nde tedavi gördüğüm ev, uzun namlulu silahlı özel harekat polisleri tarafından sabaha karşı kapısı kırılarak basıldı. Bağışıklık sistemimin zayıf olmasına rağmen evin içine onlarca polis doldu. Eşyalarımı elleriyle kirlettiler. Aynı anda cemevine de girerek insanları gözaltına aldılar. Benim gördüğüm 5 kişiydi ama daha fazla da olabilir. İbadet yapılan yerlere ayakkabılarıyla girdiler. Faşizmin Yargısının Reformu daha çok baskı ve şiddettir. Bizim ülkemizde yargı reformu bir devlet terörü demek. Biz boyun eğmeyeceğiz. Devlet terörüne son verilsin! Bu baskıya teröre teslim olmayacağız.”

Kaynak: Gazete Duvar  

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 00:14

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER