Atatürk Havalimanı'na metro seferleri durduruldu

Atatürk Havalimanı yönünden Yenikapı yönüne seferler devam ediyor

Atatürk Havalimanı'na metro seferleri durduruldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Metro İstanbul’dan yapılan açıklama, Atatürk Havalimanı’na yapılan metro seferlerinin durdurulduğu açıklandı.

Açıklamada “İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı karar gereği Atatürk Havalimanı istasyonuna yolcu taşımacılığı, aşırı kalabalığın yolcu güvenliğine risk oluşturması nedeniyle durdurulmuştur. Lütfen duyurularımızı takip ediniz” ifadeleri kullanıldı. Havalimanında yapılan Teknofest’in bu yoğunluğa neden olduğu düşünülüyor.

Metro İstanbul’dan bugün yapılan bir diğer açıklamada ise “M1 metro hattında rekor yolculuk! 21 Eylül 2019’da M1 Yenikapı-Atatürk Havalimanı/Kirazlı metro hattında 562.230 yolculuk ile hattımıza ait günlük yolcu taşıma rekoru kırıldı. Teknofest nedeniyle yoğunluk yaşanan hatta dün olduğu gibi bugün de tam kapasite çalışıyoruz” denilmişti.

HAVALİMANINDAN YENİKAPI’YA SEFER VAR

Metro İstanbul’dan daha sonra yapılan açıklamada ise “M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı hattında Atatürk Havalimanı yönünden Yenikapı yönüne sefer yapılmakta olup, Yenikapı’dan Atatürk Havalimanı yönüne sefer yapılmamaktadır” bilgisi duyuruldu. 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2019, 14:19

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 11 ay Önce

AKP İstanbul halkına karşı santaş yapıyor Halka karşı kin ve nefret tohumları ekiyor sebebi İstanbul halkında intikam almak için kötü niyetli sözde İstanbul valisi akp çete başı talimatlar doğrultulsunda halka karşı tuzak kürüyor

Emin’e teyze
Emin’e teyze - 11 ay Önce

ay yaşasın Cumhurbaşkanımız sayın imam oğlu iyiki doğdun Her zaman oyumsalar

SIRADAKİ HABER