Aslı Erdoğan için 'Özgürlük Nöbeti'ne çağrı

Yazar Ayşegül Tözeren, Özgür Gündem Yayın Danışma Kurulu üyesi edebiyatçı-yazar Aslı Erdoğan için yarın saat 16.00'da Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önünde başlatılacak 'özgürlük nöbeti'ne çağrı yaptı

Aslı Erdoğan için 'Özgürlük Nöbeti'ne çağrı

Yazıları gerekçe gösterilerek, "Örgüt üyeliği", "Örgüt propagandası" ve "Devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmak" iddialarıyla tutuklanan Özgür Gündem gazetesinin Yayın Danışma Kurulu üyesi edebiyatçı-yazar Aslı Erdoğan için tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önünde yarın "özgürlük nöbeti" başlatılıyor.

Yarın saat 16.00'da cezaevi önünde başlatılacak nöbet için çağrı yapan Erdoğan’ın arkadaşı yazar Ayşegül Tözeren, herkesi Bakırköy'e davet etti.

Tözeren, Aslı Erdoğan'ın yazar arkadaşları, okurları ve sevenlerine şu çağrıyı yaptı:

"Aslı her dayanışma ve özgürlük nöbetinde tutuklananların yanındaydı. Şimdi biliyoruz ki duvarların gerisindekiler dışarı çıktılar. Onlar, da Aslı için bu özgürlük nöbetinde olacaklar. Yarın, saat 16.00'da Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi önüne Aslı'nın okurlarına, arkadaşları, yazarları, düşünenlere Aslı'nın yalnız olmadığını bir kez daha göstermeye sözün hükmünü göstermeye çağırıyorum. Yarın herkes Bakırköy Cezaevi'nin önüne. Dalga dalga orada olalım."  

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 08:46
YORUM EKLE