Antalya'da polise saldırı: 3 ölü!

Saldırgan da öldürüldü...

Antalya'da polise saldırı: 3 ölü!

Antalya'da devriye görevi yapan motorsikletli polis ekiplerine bir otomobilden ateş açıldı. 3 polisin öldüğü olaydan sonra kaçan şahısların yakalanması için bölgede özel hareket timlerince operasyon başlatıldı.

 

Antalya'nın TRT Caddesi'nde devriye görevi yapan motorsikletli polis ekibine saat 20.30 sıralarında kırmızı renkli bir otomobilden ateş açıldı. Olayda bir polis ağır yaralandı. Silahlı saldırı sonucu Antalya polisi alarma geçerken, kaçan otomobilin peşine çok sayıda polis düştü. Yaralanan polis, Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılıp tedaviye alındı. Polis ekipleri, saldırganların içinde bulunduğu otomobili Cezayir Kavşağı'nda durdurmak için barikat kurdu. Barikatı aşan otomobilin içinden yine polislere ateş edildi. Olayda 2 polis memuru daha yaralandı. Polisler Akdeniz Üniversitesi Hastanesine götürüldü. Hastanede tedaviye alınan 3 polis de hayatını kaybetti.

 

Gelişmeler üzerine Antalya Valisi Ahmet Altıparmak Garzinon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz Akdeniz Üniversitesi Hastanesine gidip yetkililerden olay hakkında bilgi aldı.

 

OLAY SİYASİ DEĞİL

Başlatılan operasyonda yaya halde kaçmaya çalışan saldırgan polis tarafından ölü ele geçirildi. Saldırganın şizofreni hastası olduğu açıklandı.

 

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, saldırgan Çağrı Danışman'ın aslen Burdurlu olduğunu, 2009 yılında şizofren raporu aldığını belirterek, "Tedavisi devam ediyormuş. Olayda pompalı tüfek ve tabanca kullanılmış. Olayın nasıl olduğu, daha sonra detaylandırılacak. Şehitler için tören yapılacak, bunun zamanı daha sonra bildirilecek" dedi.

 

Vali Altıparmak, saldırganın pompalı tüfekle ilk polis memurunu öldürüp onun beylik tabancasını alarak diğer 2 polis memurunu öldürdüğü yönündeki soruya, "Bunları daha sonra detaylandıracağız, emniyet müdürümüz açıklar" karşılığını verdi.

 

Vali Ahmet Altıparmak, şizofren olduğu için tek başına hareket ettiğini düşündüklerini, saldırgana yardım ettiği söylenen 1 kişi olduğunu varsaydıklarını, ancak netleştiremediklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2012, 01:52
YORUM EKLE