"Ankara’da yasa dışı işlerle ilgilenen milliyetçi camiaya çok yakın biri var"

Demirdöğen, Artı TV'de gazetecilere ve siyasilere yönelik saldırılara ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu

"Ankara’da yasa dışı işlerle ilgilenen milliyetçi camiaya çok yakın biri var"

Eski RTÜK üyesi ve Gazeteci İsmet Demirdöğen, Artı TV'de gazetecilere ve siyasilere yönelik saldırılara ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu.

Artı TV'den Sibel Hürtaş'ın sunduğu Ankara Gündemi programına konuk olan gazeteci İsmet Demirdöğen, son bir haftada üç gazeteciye saldırı düzenlendiğini söyleyerek,  "Ankara'da bir süredir şu konuşuluyor: Ankara'da yasa dışı ilişkilerle, işlerle ilgilenen bir kişi var. Bu milliyetçi camiaya çok yakın biri" ifadelerini kullandı.

''BİR YERLERDE BEKLİYOR BUNLAR''

"Buna bağlı olarak da sokakta torbacılık yaptığı iddia edilen, başıboş gezen, işi gücü olmayan insanlar var. Bir yerlerde bekliyor bunlar. Genel merkezin tweetlerini okuyan, herkesin değil ama belirli kişilerin, onların mesajını alan birileri bu yasa dışı işlerle uğraşan kişiyi arıyor ve o kişiye gereğinin yapılmasını rica ediyor, tavsiyede bulunuyor” ifadelerini kullanan Demirdöğen, “Sonra o kişiye HTS kayıtlarından hedef gösterilen kişilerin nerelerde olabileceği söyleniyor, anlık bildiriliyor. Çok ciddi bir organizasyondan bahsediyorum, çok emin olmasaydım paylaşmayacaktım. Bunu o camiayla çok yakından ilişkisi olan insanlardan öğrendim. Onlardan aldığım bilgidir. Emniyet içerisinde de uzantıları var bunların. Ankara'nın çeşitli yerlerinde büroları var ve bürolara bu bilgiler gidiyor. Organize edilmiş saldırgan tipler oralara sevk ediliyor ve oralarda infaza girişiyorlar" dedi.

 "VERİLEN GÖREV, ÖLDÜRMEDEN AĞIR HASAR VERME"

Bu organizasyonun dört ayağı olduğunu öne süren Demirdöğen, "Birinci ayağı siyaset, ikincisi emniyet, üçüncüsü 'mafya' ve dördüncüsü de emniyetin dışında bürolarda örgütlenmiş emniyet bağlantılı kişiler. Onlar da sevk ve idareden sorumlular. Böyle bir çark kurulmuş vaziyette. Bilgiyi alıyorlar ve oradan da infaza gidiyorlar. Verilen görev de öldürmeden ağır hasar verme üzerine kurulu" dedi.

"CESARET ALDIKLARI NOKTA ÇUBUK'TAKİ LİNÇ GİRİŞİMİ"

Denmirdöğen ayrıca, "Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıdan sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili bir soruşturma başlatıyor. Soruşturma sürdürülürken bakıyorsunuz, Özdağ'a yönelik saldırıyı meşrulaştıran hatta öven, tweet'ler atan MHP il başkanları, delegeleri, yöneticileri dün akşamdan beri de Başsavcı Vekilini hedefe koymuş vaziyetteler ve 'Sen kimin adamısın?', 'Sen ne hakla bunu soruşturursun?' demeye getiriyorlar. Çünkü cesaret aldıkları nokta ne? Çubuk saldırısı, Kemal Kılıçdaroğlu'na linç girişimi" diye konuştu.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 2 ay Önce

Bu saldırıların üç amacı var.
1- Tüm kesimlere var olana İTİRAZ EDERSENİZ başınıza gelecekler.
2- Siyaset kurumları (sorun çözme merkezleri,yerleri,kişileri) sonları geçmişte yaşananalar ve şimdi yeni durum FAİLİ meçhul olmak
3- Ana hedef Kürt siyasi kesimleri ve bileşeni olan HDP.
Koç tehlikeli işler yapılyor.
Toplumlar yüz yıllarca süren kanlı geçmişi,derin yarılmalar olarak akılda tutar. Bu o toplumların en zayıf halkasıdır.
hele,hele toplumun kir kesimi,bir diğer taraf üzerine toptan yok etmeye kalkması,bu gün gördüğümüz Irak,Libya,Suriye,Yemen ve kırk yıldır süren Afkanistan.
Artık hiç ülkede gelecek geçmişte yaşandığı gibi olmuyor. Çünkü top yekun ölüm o tarafı yeni yaşamda EŞİTLER ARASI EŞİT VE ÖZGÜR kılmadıkca bir arada yaşamak mümkün olmuyor. Yıkım tarif edilmez boyutlarda olas dahi.
Egemenler,ulusalcılar ,dindarlar ve milliyetci tarif ile yaşayanlar ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar,ARKA CEBE EL GİRDİMİ NEREYİ TUTACAĞI O ELE KALMIŞ.

SIRADAKİ HABER