Ankara Tabip Odası: Hastaları ya acil servislerde bekletiyoruz ya da yatak boşaldığında çağırıyoruz

'Hastanede yoğun bakım yatak sayısı 16’dan 24’e çıkarıldı'

Ankara Tabip Odası: Hastaları ya acil servislerde bekletiyoruz ya da yatak boşaldığında çağırıyoruz

Yeni tip Koronavirüs salgınında yayılmaya, vaka sayıları artmaya yeniden başladı. Ankara Tabip Odası Başkanı Ali Karakoç, Ankara’daki hastanelerin dolduğunu ve Covid-19 hastaları için yatak bulunamadığını söyledi. Karakoç, “Hastaları ya acil servislerde bekletiyoruz ya da telefon numaralarını alarak evlerine yolluyoruz. Yatak boşaldığında çağırıyoruz” dedi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, ATO Başkanı Karakoç, pozitif vakanın evine gidip gelmesinin çok zor olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

 'ÖFKELERİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİYOR'

“Bazı Covid-19 hastalarının aracı yok. Bazıları da başkalarının kullandığı araçla gelip gidiyor hastaneye. Bu durumda da aracı kullanan büyük risk altında oluyor, Covid-19 hastasıyla temaslı oluyor. Hastalar da zaman zaman bu durumda öfkelerini sağlık çalışanlarına yöneltiyor.”

“AMELİYATHANELR YOĞUN BAKIMA ÇEVRİLDİ'

Ankara Şehir Hastanesi’ndeki ameliyathanelerin ardından yeni doğan yoğun bakım ünitelerin “yetişkin yoğun bakım” ünitesine çevrildiğini söyleyen Karakoç şu bilgileri verdi:

“Hastanede yoğun bakım yatak sayısı 16’dan 24’e çıkarıldı. Burada yoğun bakım doluluk oranı yüzde 85 civarında. Çalıştığım Yenimahalle Devlet Hastanesi’nde ise yüzde 90 seviyesinde.”

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER