Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, iş insanlarından 'üstün hizmet' belgesi almış

Ödül, TÜSİAV Yönetim Kurulu üyesi, Avukat Burak Aslanpınar tarafından Toklu’ya verildi

Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, iş insanlarından 'üstün hizmet' belgesi almış

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in lüks otelde konaklama ve lüks araçlara binme iddialarıyla gündeme getirdiği Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu'nun Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı'ndan (TÜSİAV) “Üstün Hizmet ve Başarı Belgesi” aldığı ortaya çıktı.

 Peker, Toklu’nun firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz‘ın Bodrum’daki lüks otelinde kaldığını öne sürmüş; Peker hakkında suç duyurusunda bulunan Toklu ise “Otelde kaldığını ancak 35 bin TL ödeme yaptığını” savunmuştu.

İŞ İNSANLARINDAN ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ

ankaragazetecisi.com‘dan Alican Uludağ'ın haberine göre, Esat Toklu’nun Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı’ndan “Üstün Hizmet ve Başarı Belgesi” aldığı ortaya çıktı. Ödül, TÜSİAV Yönetim Kurulu üyesi, Avukat Burak Aslanpınar tarafından Toklu’ya verildi.

Ödül taktimi sırasında diğer Vakıf Başkanı Veli Sarıtoprak, TÜSİAV Platformlar Koordinatörü & Hukuk Platformu Başkanı Celalettin Solmaz, TÜSİAV Sanayi ve Ticaret Platformu Başkanı, Anadolu ASİAD Ankara Temsilcisi Avukat Temel Eken, ASİAD Genel Sekreteri Çetin Çataloğlu gibi isimler yer aldı.

CHP'Lİ TAŞÇIER, TOKLU İLE SUCU'NUN MAKAMDAKİ FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer ise Esat Toklu’nun makamında Uğur Sucu’yu ağırladığı fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

“Bir de şöyle ek yapayım. Esat Toklu, TOGO Kuleleri'ni yapan şirketin patronunu makamında ağırlamayı da eksik etmiyor. ‘Sevgili abim’ diye anılacak kadar bir yakınlık da var. Toklu'nun başında bulunduğu İstinaf, bu kulelerle ilgili bazı kararlar almıştı...”

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 09:23

YORUM EKLE
YORUMLAR
ne başarı ama kime göre neye göre
ne başarı ama kime göre neye göre - 1 hafta Önce

görevini layıkıyla yapan bir hukukçu vay be!keyfilik düzenine devam ne yapalım.

SIRADAKİ HABER