Alperenler, One Love’ın açılışını da bastı

Türklük ve İslam Eyüp belediyesi’nin katkılarıyla kurtarıldı…

Alperenler, One Love’ın açılışını da bastı

Dünyadaki benzerleriyle aynı şekilde 10 yıldır düzenlenen "One Love" rock müziği festivalinde bira satışının yasaklanmasının ardından önce sponsoru festivalden adını çekti, sonra da festival açılışını Büyük Birlik Partisi gençlik örgütü Alperenler bastı, tekbir getirip eylem yaptı. Festivalin ilk gecesinde sahneye çıkan sanatçıların da gündeminde "bira yasağı" vardı.

 

Her şey bir hafta önce sosyal medyada başlatılan "Eyüp'te bira festivaline hayır" kampanyası ile başladı. Tepkiler ve yasaklama ihtimali üzerine Eyüp Belediyesi sınırları içindeki Santral İstanbul'da yapılan "One love" festivalinin bu yılki sponsoru şirket, festivalden adının çekilmesini kabul etmek zorunda kaldı.

 

Ardından, festival alanındaki bira standlarının da kapatılması istendi. Bu da oldu. İçeride sadece kolalı içecekler, ayran ve limonata satıldı.

 

11. One Love Festivali'nin ilk günü tamamlanırken dün Santralistanbul'da başladı ancak konser alanında içki satışı yasaklandı. Saat 14.00'da başlaması gereken festival, kapıların açılmasından 10 dakika önce içki satışının yasaklanması nedeniyle, festival yaklaşık 1 saat gecikmeli olarak başladı.

 

Festivalin başlangıcına doğru,  Alperenler grubu festivalin girişine geldi; sloganlar attı ve tekbir getirdi.

 

Olanlar içerideki coşkulu müzikseverlerin keyfini kaçırmadı. Ama sahneye çıkan Kaiser Chief'in solisti, "Ben bile içemeyecek miyim? bir bardak bile yasak mı?" diyerek sitemini dile getirdi. Bira içmek isteyenler konser alanını terk edip karşı tepede oturdu.

 

Konserden çıkan gençler de uygulamanın diğer festivallere ve konserlere de etki etmesinden duydukları endişeyi dile getirdi. (CNNTÜRK)

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2012, 12:22
YORUM EKLE