Almanya'dan vatandaşlarına 15 Temmuz uyarısı

Almanya: İnsan kalabalığından uzak durun

Almanya'dan vatandaşlarına 15 Temmuz uyarısı

Alman Dışişleri Bakanlığı 15 Temmuz'un yıl dönümü nedeniyle Türkiye'ye yapılacak seyahatler konusunda daha önce yaptığı uyarıyı güncelledi.

Almanya Dışişleri Bakanlığı internet sayfasında, Türkiye'ye yapılacak seyahatler ve güvenlik önlemleri konusundaki bölümünde güncelleme yaptı.

Bakanlık Türkiye'de iç politikadaki gerginliğin devam ettiğini ve gösterilerin düzenlenebileceğini belirtti. Türkiye'ye gidecek Alman vatandaşlarının siyasi etkinlikler ve insan kalabalığından uzak durması tavsiyesinde bulunulan açıklamada, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin yıldönümüne dikkat çekildi.

Açıklamada, 15 Temmuz'un yıldönümü vesilesiyle ülke genelinde etkinlikler ve büyük gösterilerin düzenlenmesinin planlandığı belirtilerek, vatandaşlara güvenlik konusundaki gergin durum nedeniyle insan kalabalığından uzak durma tavsiyesinde bulunuldu.

Bakanlık açıklamasında darbe girişiminin ardından Türk Hükümeti'nin 81 ilde Olağanüstü Hal ilan ettiğini ve Olağanüstü Hal'in 19 Temmuz'a kadar geçerli olduğunu hatırlattı.

OHAL nedeniyle kısa vadede sokağa çıkma yasakları ilan edilebileceği, aramalar yapılabileceği ve vatandaşların her an kontrol edilebileceği belirtildi. Gülen yapılanması ya da PKK örgütüyle bağlantılı olduğu şüphesi bulunan ya da Türk makamlarına karşı suç işleyenlerin gözaltına alınabileceği belirtilen açıklamada, hakkında cezai kovuşturma bulunanların yurtdışına çıkmasına izin verilmeyebileceği vurgulandı.

2017 yılının başından beri bazı Alman vatandaşlarının Türkiye'ye giriş yapmasına izin verilmediği belirtilen açıklamada, ilgili kişilerin havalimanlarında uzun süre bekletildikten sonra Almanya'ya dönebildikleri belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2017, 19:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
fermandarov
fermandarov - 10 ay Önce

gençler almanyaya gi̇di̇n kendinizi kurtarın burası sizi yutacak gidin bir ömür hayatınız var gidin hayatınızı kurtarın..
almanya gibi bir ülkede köpeğe tekme atsan hapis yatarsın
bu ülkede her gün kadın tecavüzü ve ölümü gerçekleşiyor..
her gazeteyi açtığında işsizlik gırtlağa saplanmış durumda ..
oda yetmiyor dolar 3.6 euro 4.1 hayat yok gidin başka ülkelere bilime ve doğaya insan haklarına daha doğrusu insanı insan yerine koyan ülkelerde yaşayın..
ben şuan 19 yaşındayım hiç bir ümidim kalmadı aklım fikrim bir iş bulup para kazanmak oldu (malesef)
hayallerim yok hayat simsiyah bir perde gibi gözlerime konmuş durumda..
bir iş arıyorsun sana soruyorlar ak partiden tanıdığın akraban varmı ?
iş kur a gidiyorsun diyor git ak partiye kosgeb ten girişim için hiybe istiyorsun
sana diyorlar kaç kere gittin ak parti mitingine ?
bu ne biçim bir hayat?arkadaşlar benim ekonomik sıkıntılarım var o yüzden kendimi kurtaramıyorum ...ailenize söyleyin sizi kurtasınlar
ben kurtulamadım.iyi şanslarr