Ali İsmail Korkmaz mezarı başında anıldı

Bugün, Gezi direnişi sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın 3'üncü ölüm yıldönümü

Ali İsmail Korkmaz mezarı başında anıldı
Gezi direnişi sırasında Eskişehir'de polis ve esnaf tarafından dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz, ölümünün üçüncü yıldönümü dolayısıyla Hatay'ın Antakya ilçesine bağlı Ekinci Mahalle Mezarlığı'nda bulunan mezarı başında anıldı. 

Anmaya, Gezi ailelerinin yanı sıra Ali İsmail Korkmaz'ın okul arkadaşları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

DİHA'nın haberine göre; tütsülerin yakıldığı mezarın başında anne Emel Korkmaz'ın yaktığı ağıtlar duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

'TÜRKÜLERİMİZİ ONUNLA SÖYLEMEK İSTERDİK'

Saygı duruşunun ardından konuşan ağabey Gürkan Korkmaz, Ali İsmail'in hayallerini gerçekleştireceklerini belirtti. Ali İsmail'in ölümünün üzerinden 3 yıl geçtiğini hatırlatan ağabey Korkmaz, "Koca 3 yıla rağmen hiç yalnız kalmadık. Gönül isterdi mezarı başında değil Ali İsmail ile dost meclislerinde bir araya gelmek yada akşam türkülerimizi onunla birlikte söylemek ama olmadı. Bundan sonra Ali'in hayallerini gerçekleştirmek için mücadele edeceğiz" dedi.


'ONLARIN YERİ TOPRAĞIN ALTI DEĞİL'

Anne Emel Korkmaz ise, kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. Abdullah Cömert'in annesi Hatice Cömert de, Gezi direnişinde yaşamını yitirenleri anarak, çocuklarının katilinin AKP hükümeti olduğunu söyledi.

Anne Cömert, "Onların yeri toprağın altı değildi. Onların yeri bizim yanımızdaydı" diye belirtti.

Anma alkışlarla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2016, 20:32
YORUM EKLE