Ali İsmail Korkmaz davasında 8 gözaltı!

Silinen görüntüler izlendi…

Ali İsmail Korkmaz davasında 8 gözaltı!

Eskişehir'de Gezi protestoları sırasında polis ve sivil kişiler tarafından öldürülen Ali İsmail Korkmaz davasında yeni gelişmeler var. Silinen görüntüler izlendi.

Eskişehir'deki Gezi eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'la ilgili davada daha önce 'silindiği' söylenen görüntüler izlendi. 4'ü kamu görevlisi 8 kişi gözaltına alınırken, 4 kişi için tutuklama istendi.

Eskişehir’de üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın bir grup polis ve sivil kişiler tarafından coplar ve sopalarla dövülmesinin ardından ölümüne ilişkin soruşturmada dört kişi tutuklanmaları için mahkemeye sevk edildi.

Korkmaz'ın dövülme anına ilişkin silindiği iddia edilen görüntüler Jandarma Kriminal Birimi tarafından kurtarıldı. Bunun üzerine yapılan tespit sonrası olaya ilişkin 4'ü kamu görevlisi 8 kişi gözaltına alındı. 3 sivil ve bir polisin tutuklanması istenirken, kamu görevlilerinden 3'ü, sivil vatandaşlardan ise biri jandarmada gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, daha önce silindikleri iddia edilen üç güvenlik kamerasından biri olan, Harman Ekmek Fırını’ndaki kamera kayıtları, jandarma tarafından açıldı. Görüntüleri izleyen savcılık, Harman Fırını’nı işleten İ.K., R.K. ve M.V. ile fırında görülen Mevlüt adlı bir polisi Odunpazarı Jandarma Komutanlığı’nda ifadelerini aldıktan sonra tutuklanmaları için bugün mahkemeye sevk etti. Olay kapsamında ilk şüpheli olarak ifadesi alınan fırıncı İsmail Koyuncu, hakkındaki suçlamaları reddetmiş fakat daha sonra sivillerin elindeki meşe odununun fırından alındığı ileri sürülmüştü.

'BİR KİŞİ ARANIYOR'

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Çetingül olaya ilişkin, "Kentteki Gezi Parkı eylemleri sırasında eli sopalı kişilerle dövülerek öldürüldüğü ileri sürülen üniversiteli Ali İsmail Korkmaz olayına ilişkin dün geceden itibaren ölümüyle ilgili toplam 8 kişi gözaltına alındı. Jandarmada ifadeleri alındı. Bu şahısların 4'ü kamu görevlisi, 4 sivildi. Bu kamu görevlilerinden birisi tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. Sivil şahıslardan 3'ü de tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi. Olayla ilgili bir kişi aranıyor" dedi. (T24)

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2013, 15:42

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER