Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İdlib konusunda liderler düzeyinde toplantı yapma çağrısı

İyi Parti genel başkanı Meral Akşener, muhalefet olarak hiçbir konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan veya ilgililerinden öğrenemediklerini dile getirdi

Akşener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İdlib konusunda liderler düzeyinde toplantı yapma çağrısı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu. Dün Moskova'da gerçekleşen görüşmeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akşener, muhalefet olarak hiçbir bilgiye ulaşamadıklarından şikâyet ederek, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a liderler düzeyinde toplanma çağrısında bulundu. 

Akşener, "Biz muhalefet olarak hiçbir konuyu sayın Erdoğan'dan veya ilgililerinden öğrenemiyoruz. mutabakat ve Suriye de olanlarla ilgili ister toplu, ister tek tek liderlerle görüşme yapması Türkiye için iyi olur" dedi.

Bugünkü şartlarda Suriye’de ne işimiz var diyemeyiz diyen Akşener, "Ama 10 yıl önce neden Suriye’ye gittik bunu sormalıyız. 10 yılın sonunda biz ne kazandık? 4,5 milyon sığınmacı, 40-50 miyar dolar para harcanmış. Bugün sınırların açılmasıyla birlikte Yunanistan, ile olan problemler ve sırf sorun haline gelmiş bir dış politika" ifadesini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER