AKP’li 5 belediye borç rekoru kırdı

AKP’li 5 belediyenin İLBANK’a toplam kredi borcu 4 milyar 12 milyon lira olarak kayda girdi

AKP’li 5 belediye borç rekoru kırdı

İller Bankası (İLBANK), borçlu belediyeleri açıkladı. 

İlk 5 sırada AKP’li belediyeler bulunurken, en çok kredi borcu 1 milyar 73 milyon lira ile Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait.

Sözcü’den Kamil Elibol’un haberine göre Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği doğrultusunda görevinden istifa eden Recep Altepe’nin 2014 seçimlerinden sonra başkanlığını yaptığı Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin borcu, 1 milyar 73 milyon TL.

İKİNCİ SIRADA ANTEP VAR

Bursa’nın ardından AKP’li Fatma Şahin’in başkanı olduğu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi geliyor. Antep’in borcu. 821 milyon TL.

AKP’li Zeki Toçoğlu’nun başkanı olduğu Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin 805 milyon, Tahir Akyürek’in başkanı olduğu Konya Büyükşehir Belediyesi’nin 699 milyon, Menderes Türel’in başkanı olduğu Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ise 614 milyon lira kredi borcu olduğu belirlendi.

AKP’li 5 belediyenin İLBANK’a toplam kredi borcu 4 milyar 12 milyon lira olarak kayda girdi.

EN AZ BORÇLU BELEDİYELER

İller Bankası verilerine göre kredi borçları en düşük 5 il arasında; Uşak (26 milyon lira), Muş (21 milyon lira), Tunceli (16 milyon lira), Artvin (15 milyon lira) ile Iğdır Belediyesi (15 milyon lira) yer aldı.

Kaynak: Sözcü

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 08:29

Demokrat Haber’e Destek Olmak İçin Tıklayın >>>

YORUM EKLE