AKP’den YSK’ye başvuru: Ahmet Türk yaşlı, mazbatayı bize verin

İl Seçim Kurulu, başvuruyu reddetti

AKP’den YSK’ye başvuru: Ahmet Türk yaşlı, mazbatayı bize verin

AKP, Ahmet Türk’ün "hasta ve yaşlı olduğu, belediye başkanlığı görevini yapamayacağı" gerekçesiyle İl Seçim Kurulu’na başvuru yaptı.

AKP Mardin İl Örgütü, başvurusunda Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 56,24 oy alarak Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı seçilen Ahmet Türk’ün “KHK ile görevinden alındığını” yazdı. AKP Mardin İl Örgütü, mazbatanın ikinci en fazla oyu alana yani yüzde 38,53 oy alan AKP’nin Adayı Mehmet Vejdi Kahraman’a verilmesini istedi.

İl Seçim Kurulu, başvuruyu reddetti; ancak Türk’e mazbatasının verilip verilmemesi konusunda kararı YSK’ye bıraktı.

AKP, YSK’yi beklemeyerek bu kez Ahmet Türk’ün “hasta ve yaşlı olduğu, belediye başkanlığı görevini yapamayacağı” gerekçesiyle İl Seçim Kuruluna başvuru yaptı.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 13:11

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
tayyip NASIL YÖNETECEK TÜRKİYEYİ AKLİ DENGE SORUNU VARKEN
tayyip NASIL YÖNETECEK TÜRKİYEYİ AKLİ DENGE SORUNU VARKEN - 2 yıl Önce

Ama Ahmet Türkün akli denge sorunu yok işnide mükemmel yapyor . Ya tayyip ruhsağlığını veleti sıfırlamış artık ileşmemi münkün olmayacak DELİ GÖMLEĞİ GİYECEK SON SEFADA Dolayısı ile Ahmet Türkle uğraşacağına kendine baksın Ahmet Türk bir şehri yönetecek .Ya üşütük tayyip koskocaman TÜRKİYEYİ akli dengesi yerinde olmayınca nasıl yönetek ha..?? Senki tayyip çokmu genç .? 66 küsür yaşında ve üstelikle DELİ ,DELİ .

SIRADAKİ HABER