AKAM son anket sonucunu açıkladı

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi'nin (AKAM) son referandum anketinin sonuçlarını açıkladı

AKAM son anket sonucunu açıkladı

16 Nisan'da yapılacak başkanlık anayasası referandumu öncesinde referandum sonucuna ilişkin yapılan anket sonuçları yayımlanmaya devam ediyor.

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi'nin (AKAM) duyurduğu anket sonuçlarına göre 16 Nisan'daki anayasa değişikliği referandumunda 'HAYIR' oyunun oranı yüzde 53.75, 'EVET' oyunun oranı ise yüzde 46.25.

Avrasya Kamuoyu Arastirmalari Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz, anket sonuçlarını sosyal medya hesabından duyurdu. Özkiraz, tüm araştırmacıların söylediği gibi 'Hayır' demekten korkarak 'Evet' veya 'Kararsızım' diyen çekingen seçmenler ile özel mülakatlar yaptıklarını belirterek mülakat sonuçlarını yayımladı.

Avrasya Kamuoyu Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, referandum anketleriyle ilgili olarak, “AKAM olarak ‘Evet’ çıkması halinde şirketimizi kapatacağımızı taahhüt ettik. İlk gelen veriler önceki anketlerimizi doğruluyor. Bu referandumdan kesinlikle açık ara farkla ‘Hayır’ çıkacak. Referanduma katılım artarsa bu fark tarihi bir sonuca dönüşür” demişti. 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2017, 18:07

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER