Ahmet Hakan'dan Oktay Kaynarca'ya Gezi cevabı: Saygıyı hak etmiyorsun

Oktay Kaynarca, geçtiğimiz hafta sonu verdiği röportajda 'Gezi baştan sona hataydı' demişti

Ahmet Hakan'dan Oktay Kaynarca'ya Gezi cevabı: Saygıyı hak etmiyorsun

Ahmet Hakan bugünkü köşesinde 'Gezi baştan sona hataydı' diyen oyuncu Oktay Kaynarca'yı isim vermeden eleştirdi.Hakan Kynarca'ya 'Saygıyı hak etmiyorsun' dedi.

Gezi eylemlerine katılan ancak geçtiğimiz hafta sonu verdiği röportajda 'Gezi baştan sona hataydı' diyen oyuncu Oktay Kaynarca’ya Ahmet Hakan yanıt geldi: 

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde isim vermeden Oktay Kaynarca’yı eleştirdi.Hakan, Kaynarca için "Gezi sırasında 17 yaşında bir yeniyetme olsaydın… Gezi’nin üzerinden 30 yıl geçmiş olsaydı… Aradan geçen yılların ardından geriye dönüp özeleştiri yapmış olsaydın… Mesela “Çok gençtik, heyecan doluyduk, yaptık bir hata” deseydin… Seni anlar ve saygı duyardım" dedikten sonra, şöyle devam etti:

"Ama sonuçta… 50’sine yaklaşmış bir adamsın. Kendi iradenle gidip bir eyleme katılmışsın. Aklın başındayken bir duruş, bir tavır koymuşsun.
Üstelik olayın ardından iki sene bile geçmemiş. Çıkmış, “Gezi hataydı” diyorsun. İşte bu yüzden anlaşılmıyor ve işte bu yüzden saygıyı hak etmiyorsun."

Yazının tamamı: http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ahmet-hakan_131/star-gazetesi-genel-yayin-yonetmeni-ne-cevap_28791546

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2015, 10:57
YORUM EKLE