Adnan Oktar'ın avukatından 'akıl sağlığı' açıklaması

Adnan Oktar'ın mal varlıklarına el konurken şirketlerine kayyum atanmıştı

Adnan Oktar'ın avukatından 'akıl sağlığı' açıklaması

Dün düzenlenen operasyon ile gözaltına alınan Adnan Oktar'ın avukatı Atanur Demir, Oktar’ın akıl sağlığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Demir, "Akıl sağlığının yerinde olup olmaması ile ilgili mesele Adli Tıp tarafından verilecek bir raporla sabit olur. Bu cezasızlık sebebidir. Ancak gündemimizle böyle bir konu söz konusu değil" dedi.

Adnan Oktar 'ın avukatı Atanur Demir özetle şu açıklamayı yaptı:

"Kaçarken yakalandığı haberi bilgisi doğru değil. Akıl sağlığının yerinde olup olmaması ile ilgili mesele Adli Tıp tarafından verilecek bir raporla sabit olur. Bu cezasızlık sebebidir. Ancak gündemimizle böyle bir konu söz konusu değil. İleriki aşamada biz hukukçu olarak bunu değerlendiririz. Onunla ilgili bizim gözlemimiz önemli, müvekkilin talebi önemli, mahkemenin gözlemi, yargı makamlarını gözlemi önemli şuan gündemimizde savunma olarak böyle bir düşüncemiz yok.

 'İTİRAZ EDECEĞİZ'

Dosyada kısıtlılık kararı var. Belli deliller saklanabiliyor. Usule ilişkin belgelerle ilgili bir yasak var. Bunlar vekilden saklanamıyor. Bunları temin edeceğiz. İtiraz yoluna müracaat edeceğiz. Gözaltı kararına itiraz edeceğiz. Mal varlığına tedbir konulması kararlarının tamamına itiraz edeceğiz. Bunlarla ilgili Sulh Ceza Hakimliği çok kısa sürede karar verecek bunları da sizinle paylaşacağız."

NE OLMUŞTU?

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Adnan Oktar ve grubuna yönelik 5 ilde operasyon başlatmıştı. Başlatılan operasyon kapsamında 235 kişi hakkında gözaltı karar verilmişti. Operasyon kapsamında Adnan Oktar'ın evine, canlı yayınların yapıldığı A9 TV'ye baskınlar düzenlenmişti. Oktar Çengelköy'deki evinde gözaltına alınmıştı. Başsavcılık, Adnan Oktar 'ın kaçmaya çalışırken yakalandığını açıklamıştı. Adnan Oktar'ın mal varlıklarına el konurken şirketlerine kayyum atanmıştı. Oktar'ın evinden birçok tarihi eser çıkarken garajdaki çoğu lüks 16 araca el konulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 16:33

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER