Adıyaman'da 5,5 büyüklüğünde deprem

Deprem çevre illerde de hissedildi

Adıyaman'da 5,5 büyüklüğünde deprem

Adıyaman'da 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Samsat merkezli deprem çevre illerden de hissedildi. Depremin ardından bölgede büyük panik yaşanırken 4,2 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı daha kaydedildi.

Adıyaman başta olmak üzere bölgedeki bir çok il Richter ölçeğine göre 5.5 büyüklüğündeki depremle sallandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Merkezi'nin, merkez üssünü adıyaman'ın Samsan İlçesi olarak saptadığı deprem saat 14.07'de meydana geldi.

Yerin 10 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Adıyaman'ın yanı sıra Gaziantep, Kilis, Batman, Şanlıurfa'da da şiddetli hissedildi.

AFAD'ın, büyüklüğünü Richter ölçeğine göre 5.5 olarak açıkladığı depremin can kaybına ve hasara neden olup olmadığı araştırılıyor. Depremin ardından 4,2 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı daha meydana geldi.

Akdamar Köyü muhtarı Necmettin Öztürk canlı yayında yaptığı açıklamada "Köyümüzün yarısı yıkıldı, diğerleri de oturacak durumda değil" dedi. 20 evin yıkıldığı köyde 2 kişinin yaralandığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2017, 15:34

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER