Adaylar mağdur, ÖSYM 'sorun yok' diyor

Adaylar KPSS tercih süresinin uzatılmasını istedi...

Adaylar mağdur, ÖSYM 'sorun yok' diyor

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS-2012/2) sonuçlarına göre bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirilmek için 1 milyon 406 bin 182 aday tercihte bulundu.

Ancak adaylar, tercih işlemleri sırasında sisteme giremediklerini savundu. Saatlerce bilgisayar başında beklediklerini ifade eden bazı adaylar, sistemi bir türlü açamadıklarını söyledi.

Mağdur olduklarını belirten adaylar, dün sona eren tercih süresinin uzatılmasını istedi.

ÖSYM: SİSTEMDE SORUN YOK

Konuyla ilgili açıklama yapan ÖSYM ise adayların iddialarını yalanladı.

Açıklamada, ''sistemin çalışmadığına, bu nedenle adayların tercihlerini yapamadıklarına'' ilişkin yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

Tercihlerin son günü olan 28 Kasım'da 418 bin 902 aday, 27 Kasım'da ise sadece 150 bin 394 adayın tercih işlemi yaptığının kaydedildiği açıklamaya şöyle devam edildi:

''Sistemde bir sorun oluşmamıştır. 10 gün süren tercih işleminde ilk 9 günde ortalama 100 bin aday tercihini yaparken, toplam tercih yapan adayların yaklaşık yüzde 30'u, son günde tercihlerinin sisteme girişini yapmıştır.

Yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin iş takvimine bağlı yoğunluğu göz önünde bulundurularak en kısa sürede adayların ve ilgili kurumların bilgisine sunulacaktır.'' (ntvmsnbc)

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2012, 13:41

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER