Adalet Bakanı Gül, Başak Demirtaş’a yönelik cinsiyetçi saldırıyı kınadı

Gül, "Hukuk, bu terbiyesiz ve provokatif sözlere karşı gereğini yapacaktır" dedi

Adalet Bakanı Gül, Başak Demirtaş’a yönelik cinsiyetçi saldırıyı kınadı

Vedat Yazıcı isimli bir kişi Twitter üzerinden Başak Demirtaş’a yönelik cinsiyetçi paylaşımlarda bulundu.

AKP’nin ‘sosyal medyada etik kurallara uyuyorum’ anlamına gelen ‘yeşil nokta’ sembolünü kullanan hesabın paylaşımları sonrası Twitter’da “#BaşakDemirtaşSeninleyiz” etiketi açıldı.

Etiketle binlerce paylaşım yapıldı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de konuyla ilgili tweet attı.

Gül, “Başak Demirtaş’a yönelik çirkin paylaşımı kınıyor, bu ahlaksız ve tahkir edici eylemi en ağır şekilde lanetliyorum. Bir insanın onuru, iffet ve haysiyeti her şeyin üzerindedir. Hukuk, bu terbiyesiz ve provokatif sözlere karşı gereğini yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanlığı da Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın basın açıklamasını yayınlayarak, Başak Demirtaş’a saldıran kişinin tespit edildiğini ve hakkında gözaltı kararı verildiğini duyurdu.

Cinsiyetçi saldırıya karşı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da tepki gösterdi. Kaftancıoğlu Twitter hesabından “Kadın dayanışması adına özellikle AKP’li kadınları Başak Demirtaş’a destek vermeye, savcıları ve hakimleri de görevlerini yapmaya davet ediyorum. Trol diyoruz ciddiye almıyoruz diyoruz ama bu kadar da bayağılaşmasanız keşke'” dedi.

.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020, 08:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 5 ay Önce

Hukuk , bugüne kadar gereğini yapmış olsaydı bu kadar cüretkar olamazlardı. Hukuk gereğini yapsaydı Selahattin Demirtaşlar içeride olmazdı

SIRADAKİ HABER