Acun Ilıcalı, programlarında 'Kürtçe'yi yasakladığı' iddialarına yanıt verdi

Acun Ilıcalı, Cüneyt Özdemir'in Youtube hesabında yaptığı yayında kendisine ilişkin Kürtçe ile ilgili iddialara yanıt verdi

Acun Ilıcalı, programlarında 'Kürtçe'yi yasakladığı' iddialarına yanıt verdi

Televizyoncu Acun Ilıcalı, sosyal medyada gündeme gelen 'programlarında Kürtçe'ye izin vermediğine' yönelik iddialara cevap verdi.

Kendisinin hayatı boyunca dil, din ve ırk konularında ayrımcılık yapmadığını savunan Ilıcalı, "Benim böyle bir problemim yok ama bence problemi olanlar var. Hayatımız boyunca bizi bir birbirimize düşürmek için art niyetliler hep bir provokasyon yaptı. Bu da işte bu konuda bir provokasyon. Ancak vicdansızların vatan hainlerinin yapacağı provokasyonlar bunlar" dedi.

Acun Ilıcalı, Cüneyt Özdemir'in Youtube hesabında yaptığı yayında kendisine ilişkin Kürtçe ile ilgili iddialara yanıt verdi.

Survivor'da yarışmacı olan oyuncu Ersin Korkut'un annesi ile yaptığı görüşmede Türkçe konuşması üzerine programında Kürtçe'ye izin vermediği iddia edilen Ilıcalı, O Ses Türkiye'de Hayri Kasaç isimli yarışmacının Kürtçe bir ninni söylemek için izin istediğini hatırlatarak, "Öyle komik bir şey yaşıyoruz ki yarışmacı arkadaşımız 'Kürtçe söyleyebilir miyim' demiş ben 'evet' demişim. 'Acun Kürtçe söylenmesine karşı' diye bir şeyler dönüyor. Yok Ersin annesi ile görüşürken... Ben Ersin'in annesi ile ne konuştum ne görüştüm montajda gördüğüm bir görüntü bu. Bununla ilgili kadıncağıza en ufak bir şeyde bulunmadık" diye konuştu.

Kendisine yönelik zaman zaman medya organları tarafından saldırı yapıldığını iddia eden Ilıcalı, "Ben buna çok alışık bir insanım. Çünkü kariyer basamaklarında saldırıya uğradığım çokça olmuştur. Büyük basın organları da bana zamanında saldırıda bulundu ama Allah'a şükür halkla arama kimse giremedi. Benim hayatım boyunca din, dil ve ırk ayrımım hiçbir zaman olmadı. Bu çalıştırdığım, dost olduğum, beraber olduğum insanda olmadı" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 19:49

YORUM EKLE
YORUMLAR
Isci emekli
Isci emekli - 1 yıl Önce

Durustsen bu seferki yarismada kurtce sarkilara yer ver senin karakterli ezik hukumetin yalakasi olmadigini gorelim unutma sende kurtsun korkma diktedor let gecici halk kalici seni yukselten halk indirmesini cok iyi bilir acun efendi

SIRADAKİ HABER