ABD'li film yapımcısı Harvey Weinstein, cinsel saldırıdan suçlu bulundu

Duruşmaya kelepçeli bir şekilde getirilen Weinstein yaşam boyu hapiste kalabilir

ABD'li film yapımcısı Harvey Weinstein, cinsel saldırıdan suçlu bulundu

ABD'li film yapımcısı Harvey Weinsten, bugün New York'ta görülen davada jüri tarafından cinsel saldırıdan suçlu bulundu.

Onlarca kadının cinsel saldırı ve tacizle suçladığı ABD'li ünlü yapımcı Harvey Weinstein New York'ta görülen davada jüri tarafından cinsel saldırı ve üçüncü derece tecavüzden suçlu bulundu. Duruşmaya kelepçeli bir şekilde getirilen Weinstein yaşam boyu hapiste kalabilir.

Weinstein hakkında Los Angeles'ta yeni bir dava daha açılmıştı. Los Angeles Bölge Savcılığından yapılan açıklamada, Weinstein'ın 18 Şubat 2013'te Los Angeles'ta bir kadının otel odasına zorla girerek saldırıda bulunduğu ertesi gün de Beverly Hills'teki otel suitinde bir kadına cinsel tacizde bulunduğu iddia edilmişti.

Bugüne kadar aralarında 30'dan fazla oyuncunun olduğu 70'ten fazla kadın Harvey Weinstein'i cinsel saldırı, taciz ve saldırıyla suçlamıştı.

Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow ve Salma Hayek gibi ünlü Hollywood isimlerinin Weinstein hakkındaki cinsel taciz iddialarını ortaya atması sosyal medyada #MeToo (SenDeAnlat) diye bilinen ve kadınları cinsel taciz karşısında susmamaya çağıran bir ifşa kampanyasına dönüşmüştü.

Weinstein son olarak kendisini taciz ve tecavüzle suçlayan yaklaşık 70 kadınla geçici olarak 25 milyon dolarlık bir uzlaşmaya vardığı haberleriyle gündeme gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 13:02

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER