ABD Büyükelçisi’nden tutuklanan yayın yönetmenlerine ziyaret

ABD Ankara Büyükelçisi John R. Bass, Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu, gazeteci Ahmet Nesin ve TİHV Başkanı Şebnem Korur Fincancı’yı İstanbul’da ziyaret etti

ABD Büyükelçisi’nden tutuklanan yayın yönetmenlerine ziyaret

ABD Büyükelçisi John R. Bass, Özgür Gündem gazetesi ile düzenlenen dayanışma kampanyasına katıldıkları için tutuklanan ve 10 gün sonra serbest bırakılan Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu, gazeteci- yazar Ahmet Nesin ve Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’yı İstanbul’da ziyaret etti. 

Büyükelçi'nin ziyaretini bugün Twitter hesabında paylaştığı bir fotoğraf ile duyuran Önderoğlu, “Büyükelçi’nin ziyareti sırasında, medya ve ifade özgürlüğü mücadelesi, genel olarak da toplumsal barış sürecinde yaptığımız çalışmaları anlatmamız istendi” dedi.

Ziyaret sırasında konuşan Bass ise, "İfade özgürlüğü alanı daraltıldığında hükümetlerin hata yapma ihtimalinin arttığını gösteriyor" dedi. (Kaynak: DİHA)
 

ABD Büyükelçisi JohnBass, ŞebnemKorurFincancı, AhmetNesin & RSF temsilcisi ErolÖnderoğlu'nu İstanbul'da ziyaret etti pic.twitter.com/EdMA3zfAIt

— Erol Önderoglu (@ErolOnderoglu) 15 Temmuz 2016
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 20:52

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER