6-7 Eylül olaylarında göçen çift yangında yaşamını yitirdi

Çiftin cenazelerinin kesin kimlik tespiti henüz tamamlanamazken oğulları Stelios Mashas da kimlik tespiti için önceki gün DNA örneği verdi

6-7 Eylül olaylarında göçen çift yangında yaşamını yitirdi

Yunanistan'ın başkenti Atina'da çıkan yangında 6-7 Eylül olayları sonrasında İstanbul Fener-Balat'tan göç eden Angelos Masha (88) ve Angeliki Masha (85) çifti de hayatını kaybedenler arasında. Mati'deki yaşlılar kampında yangına yakalanan çiftin cesetleri birbirine sarılı halde bulundu.

Atina'da çıkan yangında resmi rakamlara göre en az 83 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

Vatan gazetesinden Çağdaş Ulus'un haberine göre, çiftin 20’li yaşlarında Fatih Fener-Balat bölgesinden 6-7 Eylül olayları sonrasında binlerce Rum vatandaşı gibi Yunanistan’a göç ettikleri öğrenildi.

İstanbul’daki dostları ile bağlarını hiç koparmayan çiftin İstanbul’da kalan arkadaşları ve Yunanistan’daki akrabaları ikilinin birlikteliğini “Evlilikleri ve aşkları hepimize örnek olmuştu. Hiç eskimeyen bir evlilik” diye anlattı.  

Çiftin cenazelerinin kesin kimlik tespiti henüz tamamlanamazken oğulları Stelios Mashas da kimlik tespiti için önceki gün DNA örneği verdi. 

Çiftin oğlu Stelyos Mashas, Yunanistan'da yayımlanan Protothema.gr'ye annesiyle babasının kampın 15-20 metre uzağında bulunduğunu anlattı. Mashas, "Annemin yürüme zorluğu vardı. Daha uzağa gidememişler. Ölüm onları kucak kucağa buldu" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 12:35

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
MAZLUMLARIN AKiBETi
MAZLUMLARIN AKiBETi - 2 yıl Önce

Allah rahmet eylesin !
Mekanlari cennette bir gul bahcesi olsun

SIRADAKİ HABER