11 ilde eğitime kar tatili

Türkiye son 3 gündür soğuk hava ve yoğun kar yağışının etkisinde

11 ilde eğitime kar tatili

Soğuk hava ve kar yağışının etkili olduğu İç Anadolu, Marmara, Orta Karadeniz'deki birçok ilde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

Türkiye son 3 gündür soğuk hava ve yoğun kar yağışının etkisinde.

Bugün de akşam saatlerine kadar birçok ilde kar yağışı etkisini sürdürdü. Yüz binlerce öğrenci okulların yarın tatil olup olmayacağını merakla beklerken, 5 ilden müjdeli haber geldi.

BİNGÖL: Bingöl'de yarın merkezde taşımalı eğitime ara verildi, Karlıova ilçesinde ise tüm okullar tatil edildi.

ÇORUM: Çorum'un Sungurlu ve Alaca ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın taşımalı eğitim öğrencilerine okullar tatil edildi.

ADANA: Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

KAHRAMANMARAŞ: Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde okullar kar yağışı nedeniyle 1 gün süreyle tatil edildi.

GÜMÜŞHANE: Gümüşhane'de etkili olan kar yağışının ardından il genelindeki tüm okullarda Perşembe günü eğitime bir günlük ara verildi. Gümüşhane Valiliğinden yapılan açıklamada yarın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

MALATYA: Malatya'nın Hekimhan, Pütürge, Kuluncak ve Arapgir ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği açıklandı.

AKSARAY: Aksaray'da devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle il genelinde okullar tatil edildi.

SİVAS: Sivas Valiliği tarafından yapılan açıklamada, soğuk hava ve kar yağışı nedeni ile yarın il genelinde okulların 1 gün süre ile tatil edildiği duyuruldu.

TUNCELİ: Tunceli'de etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 5 ilçedeki tüm okullar, 2 ilçede ise taşımalı eğitim kapsamında olan yerlerde bir gün süreyle eğitim ve öğretime ara verildi.

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 'kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde; Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri ve Rehberlik Araştırma Merkezleri ile Halk Eğitim Merkezlerinde; Tunceli-Merkez, Hozat, Nazimiye, Mazgirt, Pülümür ve Ovacık ilçelerinin tamamında; Çemişgezek ve Pertek ilçelerinde ise taşımalı eğitim kapsamında olan yerlerde 27 Aralık 2018 Perşembe Günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmiştir' denildi.

Açıklamada ayrıca, kamuda çalışan hamile ve engelli çalışanların da bir gün süreyle idari izinli sayılacakları kaydedildi.

TOKAT: Tokat'ın Reşadiye ve Başçiftlik ilçelerinde de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın okullara ara verildiği duyuruldu.

GİRESUN: Giresun'un Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerinde yarın tüm okulların tatil edildiği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 13:51

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER