10 köyün karantinaya alındığı Sivas’ta önlemler arttırıldı

İl genelinde karantinaya alınan köy sayısı 10'a yükseldi

10 köyün karantinaya alındığı Sivas’ta önlemler arttırıldı

Sivas'ta, valilik kararı ile Zara ilçesine bağlı Tuzlagözü köyü de koronavirüs salgını nedeniyle karantina altına alınarak giriş ve çıkışlara kapatıldı.

Böylece il genelinde karantinaya alınan köy sayısı 10'a yükseldi.

Suşehri ve Akıncılar’da ise özel araçlara 3 kişiden fazla binilmemesi kuralı getirilirken 3’ten fazla kişinin yan yana yürümesi de yasaklandı.

Koronavirüs salgınını önlemek amacıyla Sivas Valiliği tarafından daha önce Akıncılar ilçesi Şenbağlar, Koyulhisar ilçesi Boyalı ile Dilekli ve Suşehri ilçesi Boyalıca ile Gökçekaş köyleri karantina altına alınmıştı.

Dün itibariyle Yıldızeli ilçesinin Üyük köyü ve Koyulhisar'ın Kurşunlu ile Yağcılar köyleri ile Doğanşar ilçesine bağlı Darlık köyü de karantinaya dahil edildi.

Bugün ise Zara ilçesine bağlı Tuzlagözü köyü de karantinaya dahil edildi. Böylelikle il genelinde karantinaya alınan köy sayısı 10'a yükseldi.

Valilikten yapılan açıklamada, koronavirüs salgınının insan sağlığını tehdit etmesini engellemek, toplum sağlığını korumak ve köylerin izolasyona geçmesini sağlamak için bu kararların alındığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 17:25

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER