10 Ekim katliamında hayatını kaybeden Ali Kitapçı 'terör örgütü üyesi' sayıldı

Ali Kitapçı’nın hayatının anlatıldığı gazete, 'terör örgütü üyesinden övgüyle bahsediliyor' diye cezaevine sokulmadı

10 Ekim katliamında hayatını kaybeden Ali Kitapçı 'terör örgütü üyesi' sayıldı

Bakırköy Cezaevi yönetimi, sakandal bir karara imza atarak IŞİD'in gerçekleştirdiği 10 Ekim katliamında hayatını kaybeden Ali Kitapçı’nın eşi Emel Kitapçı'nın hayatını anlattığı kitapla ilgili röportaj yapan gazetenin cezaevine girişini yasakladı.

Cezaevi yönetimi, yasak kararına gerekçe olarak, 'terör örgütü üyesinin hayatından alıntılar yapılarak övgüyle bahsediliyor' dedi.

"Ankara Garı'nda 103 kişiyi katleden IŞİD üyeleri mi yoksa saldırıda hayatını kaybeden emekçiler mi terörist?" diyerektepki gösteren Emel Kitapçı, suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

'BU KARARI VERENLER İÇİN IŞİD Mİ YOKSA KATLİAMDA ÖLENLER Mİ TERÖRİST?'

Mülkiyeliler Birliği’nde yaptığı basın toplantısında sendikalı bir demiryolu işçisi olan eşi Ali Kitapçı’nın anısını yaşatmak için basılan ve yasal olarak dağıtım ve satışı yapılan ‘'Bizim Ali- Anarşist Bir Demiryolcunun Hikayesi' adlı kitabının  da Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na alınmadığını da belirten Emel Kitapçı, "Bizler ailesi ve yoldaşları olarak soruyoruz, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Ali Kitapçı'ya terörist derken neyi kendisine gerekçe aldı" diye sordu.

Eşinin katledildiği güne kadar hakkında hiç bir soruşturma açılmadığını belirten Emel Kitapçı, "Ali Kitapçı bir sendikacı ve anarşist olarak bütün politik faaliyetlerini açık ve meşru bir zeminde yürütmesine rağmen, kitlesel bir mitingde düzenlenen alçakça bir saldırıda yaşamını yitirmişken, nasıl oluyor da terör örgütü üyesi olarak itham edilebiliyor? Bu kararı verenler için hangisi terörist? Ankara Garı’nda 103 kişiyi katleden IŞİD üyeleri mi yoksa saldırıda hayatını kaybeden emekçiler mi?" açıklamasıyla Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu yöneticilerine seslendi.

'KENDİ İDEOLOJİLERİNE SAHİP OLMAYAN HERKES ONLARA GÖRE TERÖRİST Mİ?'

Katliam sonrası üç günlük yas ilan edildiğini hatırlatan Emel Kitapçı, "Gücü temsil ettiğini düşünenlerin ideolojisine sahip olmayan herkes onlara göre terör örgütü üyesi midir? diye sordu:

"Belki de o karanlık günde kaybettiklerimizi ısrarla yaşatmaya devam edişimizin birilerinde yarattığı rahatsızlıktır Ali Kitapçıları terör örgütü üyesi ithamına maruz bırakan. Tekrar soruyoruz, cezaevi yönetimi neyi esas almıştır? Meydan Gazetesi’nde yayımlanan röportajdan bir okuyuşta anlamış mıdır bunları yoksa kitabı da okumuş mudur fikir edinmek için? Bizler, bu soruların cevabını alana kadar sormaya, yasal ve hukuksal tüm haklarımızı kullanmaya devam edeceğiz."

'SUÇ DUYURUSUNDA BULUNARAK KATLEDİLENLERE SAYGISIZLIK YAPILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ'

Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyen Emel Kitapçı, "Ali Kitapçı’yı da onun fikirlerini de 10 Ekim Karanlığında katledilen tüm canlarımızı da yaşatmaya devam edeceğiz. Katledilen yakınlarımızın, canlarımızın hatıralarına saygısızlık etmelerine asla izin vermeyeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 10:59

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER