Çocuklarınıza isteyerek yedikleri lezzetler sunun

...

Çocuklarınıza isteyerek yedikleri lezzetler sunun

İnsanların yeme içme ihtiyaçlarından dolayı yemek sektörü sürekli bir ilerleme kaydetmektedir. Yemek sektöründeki bu ilerleme insanların ihtiyaçları  yemek yeme işlevleri bitinceye kadar devam edecektir. Yani sonsuza kadar yemek sektöründe ilerleme gösterilecektir. Bunun evveli de böyledir. İlk insanlardan beri yemek yeme ihtiyacı vardır. Bu yüzden bu sektördeki değişimlere ve gelişimlere açık olmak ülkeleri ileri seviyede bir ülke haline getirecektir.

Yemek sektörü de kendi içinde dallara ayrılır. Tatlı sektörü bunlardan birisidir. Tatlıcılıkta kekler, pastalardan tutun da şerbetli tatlılara kadar bir sürü alternatif vardır. Ev hanımlarının beş çaylarında, altın günlerinde misafirlerine enfes lezzetler sunmak için çaba gösterirler. Envai çeşit pasta börekler, kekler, kısırlar, kurabiyeler yaparlar. Bu tatları yaparken de birbirileri arasında tatlı bir çekişme vardır. Birbirilerinden beğendikleri lezzetlerin tariflerini almaya çalışırlar ki sıra kendilerine geldiğinde misafirleri için güzel, lezzetli şeyler hazırlayabilsinler. Hanımlar için özel olan bu günlerde vazgeçemedikleri bir lezzet vardır: kek…

Hemen hemen her toplantıdan hanımlar kek yaparlar. Meyvelisinden tutun da cevizlisine, kakaolusuna bir sürü kek tarifleri vardır. Hanımlar bu tarifleri birbirileri arasında paylaşarak tariflerini yapanların sayısını arttırırlar. Bunun yanında sürekli bir kek tarifi arayışı içerisindedirler. İnternetten  televizyonlardan, kitaplardan sürekli kolay kek tariflerini araştırırlar, takip ederler ve işlerine gelirse kendi hayatlarında kullanılır hale getirerek evde hazırlayıp, misafirlerine sunarlar. Bu yüzden yanına bir çaydanlık çay demleyip afiyetle yiyebilecekleri kolay kek tarifleri hanımlar için çok önemlidir. Sadece günlerde veya beş çaylarında değil günlük hayatta hep yiyebileceğiniz bir lezzettir kek.

Her anne baba için çocukları özel varlıklardır. Ebeveynler çocuklarını sağlıklı birer birey olarak yetiştirmek isterler. Bu lezzeti çocuklarınıza da besleyici olması açısından yedirebilirsiniz. Örneğin çocuklarınız için hem besleyici hem de çok faydalı bir besin olan havuçlu bir kek yapabilirsiniz. Bu hem çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunacak hem de sizin yeni kek tarifleri üretmenizi sağlayacaktır. Ya da çocuklarınıza demir oranı çok yüksek olan ıspanakla bir kek yapabilirsiniz. Ispanaklı kek tariflerini internetten bulabilirsiniz. Kolay kek tarifleri olarak arattığınızında çok yüksek ihtimalle karşınıza çıkacaktır. Çocuklarınıza meyve yediremiyor musunuz? Onlara meyveli kekler yapın hem besleyici olsun hem de çocuklarınızın severek, sıkılmadan yiyebilecekleri bir şey. Yanında da bir bardak süt koyun ve onlara ikram edin emin olun ki severek yiyeceklerdir.

Hanımların ve pastanelerin vazgeçilmez lezzetlerinden birisi cheesecakedir. Cheeasecakenin farklı çeşitleri vardır. Frambuazlı cheesecake, çilekli cheesecake, çikolatalı cheesecake gibi bir sürü değişik cheesecake lezzeti vardır. Cheesecake tariflerine bakıldığında tabanının kes veya bisküviden oluşan ince bir katman olduğunu görüyorsunuz. Üzerine labne peyniri ve krema karışımı dökülüyor. Labne peyniri genellikle kahvaltılarda ekmeğe sürülerek afiyetle yenilen bir lezzet iken burada kekin arasında karşımıza çıkması ve kekin de bir tatlı olması cheesecakenin değişik bir tat olduğunu ve bir parçada herkesin damak zevkine hitap edebilir mi sorusunu akıllara getiriyor. Fakat kremayla karıştırıldığında o ekşimsi tat yerini harika bir lezzete bırakıyor. çok farklı cheesecake tarifleri var o yüzden tam net bir tarif verilmiyor. Sizin damak zevkinize göre frambuaz, çilek, vişne, kakao ile yapabilirsiniz.

Cheesecakenin yapımı biraz zahmetli olduğundan insanlar genellikle dışarda yemeyi tercih ederler fakat mutfak işleriyle uğraşmayı seviyorsanız ve bolca vaktiniz varsa güvendiğiniz bir yemek tarifi sitesinden aldığınız bir cheesecake tarifine bakın ve kendinize ve sevdiklerinize harika cheesecakeler yapın.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 23:35

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER