Aksu’nun 2017’de çıkardığı şarkının sözleri, 31 Aralık 2021’de sosyal medyadan yeniden paylaşmasıyla tartışmalara neden olmuştu

Tiyatro sanatçısı Genco Erkal, Sezen Aksu'nun 2017'deki şarkısının sözleri nedeniyle hedef gösterilmesine "Avcı" şiiriyle yanıt vermesine ilişkin açıklamada bulundu.

Erkal, "Sezen Aksu Avcı şiiriyle sarayı ezmiş geçmiş" yorumunu yaptı.

Erkal Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sanatın gücü her zaman iktidarların en büyük korkusu olmuştur. Bir atasözü bile onları deli etmeye yeter. Göreceğiz kim yolcu kim hancı." ifadesini kullandı.

SEZEN AKSU ŞİİRLE YANIT VERMİŞTİ

Aksu'nun Avcı şiiri şöyle:

Gözden kaçırmayın

Erbakan'dan Erdoğan'a: Hocamız ders anlatırken arka bahçede top oynayanların ülkeyi getirdiği durum bu Erbakan'dan Erdoğan'a: Hocamız ders anlatırken arka bahçede top oynayanların ülkeyi getirdiği durum bu

"Sen beni üzemezsin

Zaten çok üzgünüm

Nereye baksam acı

Nereye baksam acı

Ben avım sen avcı

Vur bakalım….

Sen beni sezemezsin

Dilimi ezemezsin

Nereye baksam acı

Nereye baksam acı

Kim yolcu kim hancı

Dur bakalım…

Beni öldüremezsin

Sesim, sazım, sözüm var benim

Ben derken ben herkesim

Sonuç olarak 47 yıldır yazıyorum…. Yazmaya da devam edeceğim.

Sezen"

NE OLMUŞTU?

Aksu’nun 2017’de çıkardığı şarkının sözleri, 31 Aralık 2021’de sosyal medyadan yeniden paylaşmasıyla gündeme geldi. Şarkıdaki ‘Binmişiz bir alamete / Gidiyoruz kıyamete / Selam söyIeyin o cahil / Havva ile Ademe’ sözleri nedeniyle iktidara yakın kişi ve medya kuruluşları tarafından hedef gösterilen Aksu hakkında suç duyurusunda bile bulunuldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kullandığı ifade de şuydu: "Serçeysen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da  "Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz; o dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir" diyerek adeta tehdit etmişti.